Giresun Haberleri

Gaziosmanpaşalı STK’lar Duada Buluştu

0

Asrın depremi olarak adlandırılan Kahramanmaraş’ta ve çevre illerde meydana gelen depremde yardıma koşan Gaziosmanpaşalı STK’lar bu sefer duada buluştu. Gaziosmanpaşa Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen ve Anadolu Gençlik Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İnsani Yardım Vakfı, Gaziosmanpaşa İHL Derneği, Gaziosmanpaşa Kadim Dostlar Grubu, TÜGVA, Yeşilay ve Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü gibi kuruluşların katılımı ile Avrupa Konutları Süleyman Çetinsaya Camiinde toplanarak depremde vefat edenlere ve yaralılara dua edildi.

Akşam namazında bir araya gelen adı geçen dernek ve STK’ların temsilci ve üyeleri ile bölge halkı yatsı namazına kadar Kuran-ı Kerim okuyup, bölgemizin ve ülkemizin her türlü felaketlerden korunmasını ve bir daha olmaması için dua ettiler. Önceden okunan hatimler, Kuran-ı Kerimden ayet ve surelerin ardından ilçe vaizlerinden Nuh Altunay’ın veciz duası katılanların gözlerini yaşarttı.

Gaziosmanpaşa Eğitime Destek Platformu Başkanı Kerem Akpınar ülkemizi derinden sarsan asrın felaketi karşısında Gaziosmanpaşalılar vatandaşımızın yarasını sarmak için devleti, belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüleri ile akın akın bölgeye giderek yardım ettiler. Tırlar dolusu yardımı bölgeye akıttılar. Halen orada yüzlerce insanımız bölge halkına hizmet ediyor.  Onların destekçisi olarak burada bu yardımların toplanması ve gönderilmesi için onlara destek olduk. Halen de olmaya devam ediyoruz. İnşallah bu yardımlar ihtiyaç olduğu sürece devam edecektir. STK’lar olarak sahada beraber olduğumuz gibi duada beraber olalım diyerek böyle bir program organize ettik.  Programa çok güzel bir katılım oldu. Destek veren platform üyesi STK’larımıza çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” dedi.

Kuran ziyafetine ve yapılan duaya Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ali İhsan Er, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Kerem Akpınar, İnsani Yardım Vakfı Temsilcisi Hasan Örence, Gaziosmanpaşa İHL Derneği Başkanı Birol Can, Gaziosmanpaşa Kadim Dostlar Grubu Başkanı Mustafa Akçay, TÜGVA Temsilcisi Lütfullah Akpınar ve Diyanet Gençlik Koordinatörü Sinan Süt katılarak destek verdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım