Giresun Haberleri

Gençlik Merkezi Köylü Gençlere Ulaşıyor

0

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürülen Giresun Gençlik Merkezi köy okullarındaki gençlere de ulaşmaya çalışıyor. Giresun Ülper Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret eden Giresun Gençlik Merkezi gönüllü gençleri öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak, gençlerin yüzünü güldürdü. Ülper YİBO bahçesinde kurulan parkurlarda yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, akıl ve zekâ oyunları, matrak gibi oyunların yanında voleybol ve badminton sporu da gençlere tanıtıldı.

Giresun Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden Ayşenur Tuzcu “Giresun Üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Gençlik Merkezi ile Ülper YİBO’yu ziyaret ettik.

Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen Merkezim Her Yerde Projesi kapsamında Giresun Gençlik Merkezini Ülper YİBO’ya taşıdık.  Üniversite okurken eğitim gördüğümüz yerdeki çocukların yüzünde gülümseme olmaya çalışıyoruz” dedi.

Çocukların “İyi ki Geldiniz” sözlerinin kendisini çok etkilediğini ifade eden Ayşenur Tuzcu “Giresun’da okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bizleri köylerle buluşturan Giresun Gençlik Merkezine teşekkür ederim. Üniversitede okuyan genç arkadaşlarımı Gençlik Merkezlerinde gönüllü olmaya davet ediyorum” şeklinde devam etti.

Ziyaret esnasında çocuklara kalem, kitap, anahtarlık gibi çeşitli hediyeler verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım