Giresun Haberleri

Giresun Gönüllüleri Bayrampaşa’da Buluştu

0

İstanbul Bayrampaşa’da kurulan ve tüm Giresunlulara hitap eden Giresun Gönüllüleri Derneği birinci olağan genel kurul toplantısını Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Dernek başkanlığına tek aday olarak liste sunan kurucu başkan Tülay Tahmaz yeniden seçildi.

Çok sayıda Giresunlu ve davetlinin katıldığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan heyetinin seçimiyle başladı. Divan başkanlığına Spor Yorumcusu Gazeteci Haldun Domaç seçildi.

Açılış konuşmasını Giresun Dergisi Sahibi Remzi Mamaşoğlu yaptı. Mamaşoğlu Giresun Sivil Toplum Kuruluşları ve Giresun gündemiyle ilgili yaptığı konuşma salondakiler tarafından alkışlandı. Daha Sonra Tülay Tahmaz’ın sunduğu liste Yönetime seçildi.

Seçimin ardından Giresun Gönüllüleri Genel Kurulu’na gelip destek veren birçok kişiye plaket takdim edildi. Plaket verilenler arasında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu da vardı.

Seçimin ardından Giresunun bilinen ve sevilen sanatçısı Baransel sahne aldı. Baransel’in kemençesi ile söylediği Giresun türküleri salondakileri sahneye çıkardı. Giresun Gönüllüleri Barensel’in müziği ile eğlendı.

Bu arada Giresunlu bir ailenin Zeytinburnu’nda yaşayan çocuğu olan SMA TİP-1 kas hastası Çınar Ege’ye yardım için düzenlenen kermese de ilgi yoğun oldu. Aile Giresun Gönüllülerine düzenlediği kermes için teşekkür etti.

Giresun Gönüllüleri toplantısına Giresunspor eski başkanlarından Osman Çırak, Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Zeytinburnu Kaymakamı Ercan Turan, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve çok sayıda bürokrat ve siyasi kimlik de katıldı.

Medya Giresun olarak Giresun Gönüllülerine başarılar diliyor, Giresunun sorunları ve gurbette bulunan Giresunluların birlik beraberlik içerisinde bulunmaları için yapacakları her türlü girişim ve projeye destek olacağımızı bildiriyoruz.

Haber: Murat Aydın / aydınses

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım