Giresun Haberleri

Giresun Vakfı, Giresun’u Yalnız Bırakmadı

Giresun'un en prestijli sivil toplum kuruluşu Giresun Vakfı’ndan Giresun'daki 1.500 aileye yardım eli uzandı.

0

Giresun Vakfı, Giresun ve ilçelerinde yaşayan dar gelirli ailelere yönelik bir yardım kampanyası düzenledi. Vakfa üye iş insanları 1.500 aileye gıda yardımı için kolları sıvadı.

Giresun Vakfı, Giresun Kızılay İl Müdürlüğü ve Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile organize edilen kampanyaya destek veren Giresun Vakfı yönetim kurulu üyeleri tarafından toplanan bağışlar Kızılay aracılığıyla Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfına aktarıldı.

Ahmet Dokumacı; Giresun Halkını Asla Yalnız Bırakmayacağız

Gönderilen yardımlarla ilgili konuşan Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı; “Her zaman olduğu gibi Giresunlu hemşerilerimizle beraber olmaya, Giresun’a destek vermeye devam edeceklerini ifade ederek ülkemizin ve dünyamızın zor günlerden geçtiği bu zamanda bir nebze de olsa Giresunlu vatandaşlarımıza katkı sunmaya çalıştıklarını, Giresun ve tüm ilçelerini kapsayacak bu yardım kampanyasının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması, onların sofralarına bereket katması bizleri fazlasıyla mutlu edecektir” dedi.

Başkan Dokumacı, Giresun Vakfı olarak aynı zamanda vakıf bünyesinde yüzlerce üniversiteli öğrenciye burs desteklerinin devam ettiğini, bu kampanyaya destek veren başta Giresun Vakfının değerli yönetim kurulu üyelerine, katkılarını sunan değerli iş insanlarına teşekkür etti.

Giresun Kızılay İl Başkanı Murat Cansız ise yapmış olduğu açıklamasında, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verme gayreti içinde olan Kızılay olarak, Giresun Vakfı’nın tarafımıza vermiş olduğu güvenden dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ettiklerini ve düzenlenen yardım kampanyasının en iyi ve hızlı şekilde tamamlanması için Giresun Valiliğimiz bünyesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordineli olarak yardımların en hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılacağının altını çizdi.

Dokumacı’dan Tam Destek;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına destek verdiklerini belirten Ahmet Dokumacı; ‘Vakıf olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyduk, üyelerimizle destek olduk’ dedi

Giresun Vakfı, Giresun İl Kızılay Müdürlüğü ve arasında, ‘yoksul, talebe, yetim, yaşlı, bakıma muhtaç, hükümlü olup tahliye olmuş ancak geçimini idam ettiremeyen, maruz kaldıkları ağır hastalık, sakatlık veya kocama nedeniyle bakmak zorunda oldukları birinci derecede ihtiyaç sahibi aile üyeleri veya fakirlik belgeli kimseler başta olmak üzere Kızılay ve Vefa Sosyal Destek Gurupları tarafından belirlenecek yardıma muhtaç kişileri kapsayacak şekilde bir protokol düzenlendi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Vakfı tarafından gerçekleştirilen bu yardım kampanyasının tüm Giresun’da memnuniyet yarattığını ifade ederek, kampanyanın en kısa sürede sonuçlanması için konuyu titizlikle takip edeceklerini belirtti. Vali Sarıfakıoğulları bu yardım kampanyasının düzenlenmesinde emekleri geçen, başta Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı olmak üzere tüm Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini iletti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım