Giresun Haberleri

Giresun’da 5 Parti Ortak Zam Mitingi Yaptı

0

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi il Başkanları ve teşkilatları, elektrik zamlarına tepki için Atapark’ta ortak basın açıklaması yaptı ve ardından topluca fatura yaktılar. Yapılan basın açıklaması partililerin ve halkın katılımıyla mitinge dönüştü. Yapılan açıklamalarda elektrik zamları eleştirildi. CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi tarafından organize edilen mitingde konuşan CHP İl Başkanı Fikri Bilge, iktidarın yaptığı son zamların esnafı bitirme noktasına getirildiğini öne sürdü. Bilge erken seçim isteyerek ”Artık halka normal düzeyde ki fiyatlarda elektrik dahi veremiyorlar. Ülkeyi yönetemez hale geldiler. Esnafın çok çok büyük bölümü bu faturaları ödeyemez” dedi.

Daha sonra konuşan İyi Parti İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu ise esnafın ve halkın bu zamları hak etmediğini belirterek ”Esnaf bu faturaları ödeyemez. Artık çare bulunmalı” dedi. SP il Başkanı Abdülkadir Bektaş ise birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kimin milletvekili olup olmayacağının önemli olmadığını belirten Bektaş ”Bu iktidarın değişmesi tüm partiler tek yumruk olmalı. Bu seçimde kimin milletvekili olup olmayacağından ziyade halkın geleceği için güç birliği yapmak gerekir. Bu iktidar ile bir yere varmak kolay değil” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Özgür Okusal ise Giresun’daki Sivil Toplum örgütlerinin sessizliği nedeniyle ilin hep kaybeden olduğunu ifade ederek ”Klavye başında oturarak bu işler olmaz. STÖ Başkanları şehre ve halka sahip çıkmalı. Burada esnaf odaları başkanlarımız var ama diğerleri de olmalı. Çoğu sustuğu için ekonomi zarar gördü ve elektrik fiyatları uçtu” dedi

Okusal’dan sonra söz alan Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan ise zamları eleştirdi. Bir esnafın faturasını kamuoyuna gösteren Kılıçaslan”1800 TL ödeyen esnafa bu ay 5700 TL fatura geldi. Kira ise 5 bin TL. Bu esnaf kiradan fazla elektriği ödeyerek nasıl kazanacak. Bu zulümdür. İktidar artık insanların 30 yılda biriktirdiği birikimlere zarar veriyor. Bu esnaf 40 yılda bu noktaya ulaştı. Şimdi işini gücünü kaybetme noktasına geldi. Bu insanlara yazık değil mi? Yönetemiyorsanız erken seçim kararı alıp bırakın. Bu işi yönetecek yeni bir iktidara niye fırsat vermiyorsunuz? Acilen elektrik zamları geri alınsın. Zamlı tarifeler iptal edilsin” dedi.

Kaynak: www.giresungundem.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım