Giresun Haberleri

Giresun’da Bir İlk Motosiklet İçin Otopark

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla Belediye Zabıta ekipleri vatandaşların güvenliğini dikkate alarak şehrin en işlek caddelerini motosiklet trafiğine kapattı. Ayrıca ilk kez yapılan uygulamayla şehrin birçok önemli noktalarına motosikletler için ücretsiz park alanları yapıldı.

Motosiklet kullanmak kimine göre özgürlük, kimine göre tutku, kimine göre ise trafik yoğunluğundan kurtulmanın en güzel yolu olarak görünse de vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddesi’nde araç trafiğine kapalı olan bu yerlerde motosiklet kullanımı da yasaklandı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü, sadece motosikletlerin park edebileceği alanları da dubalarla çevirdi. Motosiklet sürücüleri de kendileri için ayrılan alanlarda motosikletlerini bu alanlara park etmeye başladı.

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Şenlikoğlu, “Şehir içerisinde vatandaşlarımızın yoğun olduğu bazı bölgelerde motosikletlerle ilgili bir ilk kez yapılan bir düzenleme yaptık. Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddelerimizde vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip dolaşabileceği bu bölgelere motosiklet girişlerini engelledik. Ancak motosikletlerimiz içinde onların park edebileceği ücretsiz alanlar oluşturduk.” dedi.

Düzenlemenin çok yerinde olduğunu ifade eden vatandaşlar ise bu uygulama sebebiyle Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım