Giresun Haberleri

Giresun’da ‘Gönül Sofrası’ İftarları Başladı

0

Giresun Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği toplu iftar programında bu yıl farklı bir uygulamaya giderek iftar programlarını şehrin mahallelerine yaydı. Her akşam ayrı bir mahallede kurulan gönül sofraları ile yüzlerce Giresunlu oruçlarını birlikte açarak Ramazan’ın birleştirici ruhunu iliklerine kadar yaşayacak.

Bu kapsamda, Mübarek Ramazan ayında mahalle sakinlerini aynı sofrada buluşturan iftarların ilki Aksu, Çaykara, Aydınlar ve Küçükköy mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla birlikte Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Yemek öncesi, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu masaları tek tek gezerek afiyet olsun dileklerinde bulundu.

İftar Sofraları Her Gün Başka Bir Mahallede Kurulacak

Belirlenen programa göre; 24 Mart Cuma günü Aksu Mahallesi için Şehit Hakan Gemici Ortaokulu’nda, 25 Mart Cumartesi günü, Çınarlar, Kapu, Sultanselim, Kale ve Osmaniye Mahalleleri için Debboy mevkiindeki Giresun Üniversitesi Spor Salonu’nda ve 26 Mart Pazar günü Nizamiye, Şeyhkeramettin ve Hacımiktad Mahalleleri için Mustafa Kemal Ortaokulu’nda iftar programı düzenlenecek. Gönül sofrası iftar programları tüm mahalle sakinlerinin rahatlıkla ulaşabileceği yerlerde planlanarak gerçekleştirilmeye devam edecek.

Şenlikoğlu’ndan Gönül Sofralarına Davet

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehrin her mahallesinde iftar programı planladıklarını belirterek: “Ülkemiz zor günler geçiriyor. Belediye olarak bizler, herkese ulaşmaya ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza gücümüzün yettiği kadar elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bu Ramazan ayında farklı bir uygulamaya gittik. Her akşam farklı bir mahallemizde vatandaşlarımızla birlikte oruçlarımızı açarak birlik ve beraberlik ruhunu yaşayacağız. Bu akşam bu güzel tesisimizde sizlerle beraberiz. Tüm vatandaşlarımızı hem ikamet ettikleri mahallelerdeki iftar programlarımızda bir arada olmaya, hem fuar merkezimize kurduğumuz Ramazan Sokağımızda ramazan eğlencelerinde gençlerimize çocuklarımıza eğlence olabilecek o mekana bekliyoruz. Bir kez daha Mübarek Ramazan ayının tüm İslâm âlemine ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım