Giresun Haberleri

Giresunspor Başkanı “Kimse Bize Doğruyu Söylememiş”

0

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Giresunspor Kulübünün yeni yönetime geçişinde ibra edilen borcun söylenenin çok üzerinde olduğunu kaydeden Başkan Hakan Karaahmet, genel kurul öncesi kulübün 35 milyon civarında borcu olduğunun bildirildiğini ve bu rakama göre yol haritası çizdiklerini belirtti. Bugün gelinen nokta itibariyle, bildirilen 35 milyon civarındaki borcun gerçeği yansıtmadığını belirterek  “bize kimse doğruyu söylememiş” dedi.

Özel Denetim Firması Tarafından İnceleme Başlattık

Geçmiş dönemlere ait hesapların incelenmesine yönelik özel bir denetim firması ile anlaşıldığını ifade eden Hakan Karaahmet, “Yönetime gelirken bizlere sunulan borç miktarı 35 milyon lira olarak bildirildi. Bugün karşımıza çıkan borç tablosu ise 59 milyon 413 bin lira olarak görülüyor. Üstelik buna ek olarak davası devam eden 8-10 milyon liralı daha var. Bugün baktığımızda bize açıklanan 35 milyonlu rakam nerede, 65 milyon nerede? Biz bu gerçekleri bilmiyorduk. Bunları belki kimse bilmiyordu. İnsanlar buraya para veriyorlar, para verirken de hesabını bilmek istiyorlar. Son derece haklılar. Bizim kabul ettiğimiz 35 milyon liralık tablo. İçinden bir Giresunspor daha çıkmış. Bu tablonun kabul edilmesi mümkün değil. Bununla yaşamak mümkün değil.”  Dedi.

Giresunspor Tek Kelime İle Batmış!

Giresunspor’un içinde bulunduğu mali durumun çok kötü bir durumda olduğunu aktaran Hakan Karaahmet, “Giresunspor tek kelime ile “Batmış”. Ben bu kulübün başkanıyım, hiç birbirimizi kandırmayalım. Giresunspor, bugün birçok kulüpten çok daha kötü durumda. Bu tabloyu bu hale ben getirmedim. Bu borçları ben yapmışım gibi davranmaya çalışanlar var. Ancak tüm bunlara rağmen biz mücadelemize devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz ama kimse Giresunspor’a hesap sormasın hesap sormaya da kalkmasın bu bizi son derece üzüyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Kuruş Gelir Yok!

Başkan Hakan Karaahmet, bildirilen borç miktarının çok üzerinde bir borç ile karşı karşıya kalınan bu dönemde, bahsi geçen rakamların içinde bu sezon kurulan takımın masraflarının olmadığını vurgulayarak, “Bir kuruş gelir yok. Bugüne kadar mevcut takım için 18 milyon 315 bin lira para ödendi. Biz bu kadar parayı bu takım için ödedik ama bir kuruş gelir yok. Bir de arkasında borç var. Bu tabloyu ben yapmadım. Kimse tabloyu bizim üzerimize bırakmaya çalışmasın. Bu tabloyu düzelteceksek, hep beraber düzelteceğiz. Giresunspor herhangi bir yer değil bizler gittiğimiz illerde Giresunspor’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu yüzden herkesin desteğine ihtiyacımız var ” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım