Giresun Haberleri

Giresunspor Zirveye Yükselirken Kavga da Devam Ediyor

0

Giresunspor’da geçen yaz görevi Sacit Ali Eren’den devralan Hakan Karaahmet, eski başkandan şikâyete devam ediyor.

Karaahmet yaptığı açıklamada “Göreve geldiğim günden bu güne hep Giresunspor’un menfaati için taleplerde bulundum. Her konuyu kamuoyu ile paylaştım. Derdimize ortak olan halkımızı yine bilgilendiriyorum. Maalesef geçen süre içerisinde eski başkan Ali Sacit Eren şaibeli ve davalı eski alacağını bahane ederek kulübümüze koyduğu temliği hala kaldırmamıştır. Şehrin seçilmiş ve atanmış tüm yetkililerinin bu konuyu çözmek için attığı adımlar yetersiz kalmıştır. Durumu ve kulübümüzün içinde bulunduğu zorluğu bir kez daha halkımızla paylaşıyorum. Bu çağrı, Giresun’un seçilmiş veya atanmış tüm yetkililerine, şehrin büyüklerine, sorumluluk duygusu taşıyan herkese bu sorunun çözümü için daha fazla gayret gösterilmesine yönelik son çağrımdır. Benim sorumluluğum dahilinde yapabileceklerim bu kadardır. Giresunspor hepimizindir” dedi.

Eren’den Basına ve Kamuoyuna Açıklama

Bu açıklamaya istinaden Eski Başkan Sacit Ali Eren de bir açıklama yaparak “Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında hakkımda birtakım asılsız ve tamamen gerçek dışı, hedef saptırıcı haber ve paylaşımların yapıldığını üzülerek müşahede etmekteyim. Ailemden, işimden, sağlığımdan, maddi-manevi birçok fedakârlık yaparak, büyük bir özveri ve onurla yürüttüğüm Giresunspor Başkanlığım döneminde kulübümüze kendi cebimden oldukça yüklü miktarlarda bağış yaptığım gibi; yaptığım bu bağıştan hariç olarak; tamamı belgeli, makbuzlu resmi delillerle ispatlı olarak cebimden kulübümüze verdiğim resmi temlikli alacağımda asılsız iftira ve iddiaların aksine hiçbir şaibe bulunmadığını görevde olduğum sürede birlikte çalıştığım ve halen mevcut yönetimde de göreve devam eden mevcut Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım da bilmektedir. Kamuoyuna verilen yanlış bilgilerin aksine bugüne kadar işbu alacakla ilgili olarak Giresunspor Kulübümüzden tek kuruş tahsilat da yapılmadığı gibi; gerçek dışı yanıltıcı paylaşımların aksine temlik tarihi bile bu sezon değil; bir sene sonra 2021-2022 yılı gelecek sezonudur. Bu nedenle sanki Giresunspor’umuzun önünde engelmiş gibi gösterilmeye çalışılan; bir sezon sonra vadesi gelecek tamamı yasal ve haklı alacağımız hakkında kamuoyunu yanıltmaya yönelik çabaların tamamı gerçek dışıdır. Tamamı yasal ve haklı alacağım olmasına rağmen; söz konusu Giresunspor’umuz olunca, kamuoyuna yanıltıcı ve gerçek dışı bilgiler vermek yerine; bugüne kadar beyan ettiğim gibi, halen ve bugünden sonra dahi tarafıma yönelecek ve karşılıklı mutabakata varabileceğimiz her türlü çözüm önerilerine açık olmama ve bunu da defaatle ifade etmeme rağmen, bu yolu tercih etmeyip yargıya da intikal etmiş bir konuda kamuoyunu yanıltmaya matuf kabulü mümkün olmayan çabaların ve iddiaların gerçek dışı olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım