Giresun Haberleri

Giresun’un Size İhtiyacı Var!

0

İnsani Yardım Vakfı (İHH ) Giresun’da yaşanan sel felaketi ile ilgili bir yardım kampanyası başlattı. İHH tarafından yapılan açıklamada “Giresun’da yaşanan sel felaketi, binlerce insanı olumsuz etkiledi. Evler ve dükkânlar kullanılamaz hale geldi. Binlerce kişi evinde mahsur kaldı.

Afet haberini alır almaz 40 kişilik arama kurtarma ekibimizle bölgeye ulaştık ve çalışmalara başladık. Mobil aşevimiz, afetzedelere ulaştırmak için binlerce kişilik sıcak yemek hazırlamaya devam ediyor. Arama kurtarma ve acil yardım çalışmalarımız devam ederken kadın kolları birimimiz bölge halkını ziyaret ediyor, psikososyal destek sağlıyor.

Hayat normale dönene kadar afetzede kardeşlerimizin yanında olacağız. Ancak selin oluşturduğu hasar çok büyük. Gelin, bu zor günlerde kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım” dedi.

İHH bağışçılarına gönderdiği SMS mesajında da “Giresun’da sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını birlikte saralım. Destek olmak için SEL yazıp 3072’ye göndererek 5 TL bağışlayabilirsiniz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım