Giresun Haberleri

Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hizmetine Devam Edecek

0

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun’da sağlık alanında ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması noktasında çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada; ‘Giresun’da sağlık alanında hayata geçirdiğimiz yeni yatırım ve projelerimizle birlikte vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımızın onayı ile İlimiz Aksu mahallesinde bulunan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi 350 Yataklı, A1 rolünde, 3. basamak sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Teyyaredüzü mahallesinde bulunan Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ise 200 yataklı, B rolünde, 2. Basamak sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Ayrıca standartlarını daha da yükseltmeyi planladığımız Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi, mevcut haliyle 120 yataklı A2 rolünde dal hastanesi olarak, sağlık hizmet sunumuna dahiliye, kardiyoloji vb ek poliklinik desteği sağlanarak daha etkin bir şekilde devam edecektir. Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesinin mali hizmetleri birlikte yürütülecektir. Bu hastanelerimiz ilimizin sağlık alanında katma değerini yükseltecektir. Sağlık alanında hayata geçireceğimiz yeni yatırım ve projelerimizle birlikte vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunacağız’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım