Giresun Haberleri

Görele Meydanı Gençler İle Doldu, Taştı

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “sosyal medyadan sosyal meydana projesi” Görele meydanında yüzlerce gencin katılımı ile birlikte gerçekleştirildi.

Görele Gençlik Merkezi tarafından eğitimleri verilen bağlama, keman, gitar, piyano gibi müzik dersleri ile voleybol, basketbol,  kort tenisi, hentbol, aerobik gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra, akıl ve zekâ oyunları, ebru çalışmaları, masa tenisi, langırt, kaykay, sokak voleybolu, sokak basketbolu, futbol gibi etkinlikler ile satranç, gönüllülük, resim sergilerinin yer aldığı sosyal medyadan sosyal meydana projesi Görele Meydanında uygulandı.

Görele Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Özarslan 17 usta eğitmenle birlikte 27 farklı branşta faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini, Görele Gençlik Merkezinden, Göreleli gençlerin en üst düzeyde faydalanmaları için mücadele ettiklerini ifade etti.

Yaklaşık 850 gençle birlikte faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Gökhan Özarslan, “Gençlerle atölye ve kulüp faaliyetlerin ötesinde, doğa yürüyüşleri, çevre ve sokak temizleme, çevre temizliği gönüllülük,  bisiklet etkinlikleri gibi sosyal ve kültürel etkinlikleri de gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Gençlere özel olarak, üniversiteli gençlere kariyer danışmanlığı da gerçekleştiriyoruz. Proje döngü yönetimi eğitimi, işaret dili eğitimi ve bilgisayar operatörlüğü eğitimleri gibi de lise mezunu gençlerle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Sanayide çalışan gençlerimiz için ‘sanayinin çırakları’ projesi gerçekleştirdik. Ev hanımları için de ‘filenin melekleri‘ voleybol çalışmalarla birlikte farkındalık oluşturduk.”

“Faaliyetlerimiz Artarak Devam Edecek”

2022 yılı yaz aylarında pandeminin etkilerini azaltmasıyla faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Gökhan Özarslan, “Gençlerimizi yaz aylarında gençlik merkezine bekliyoruz“ ifadelerini kullandı.

Görele Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Özarslan, ayrıca gençlik merkezde bekçilik, polislik gibi meslek kurslarına ve derslerine çalışılırken, güzel sanatlar lisesine girmek isteyen resim, beden eğitimi, müzik bölümleri ile güzel sanatlar fakültesine girecek olan resim müzik ve beden eğitimi bölümlerine de öğrenciler hazırlandığının altını çizerek, “Yaz aylarında gençlerimizin ülkemizin kültürel ve tarihi değerlerini keşfetmenin imkân sağlayacak, ‘Biz Anadolu’yuz’  Projesi ve Gençlik Kamplarının genç kardeşlerimizin hizmetine sunulmaktadır. Gençlerimiz birbirinden güzel yerleri, hep birlikte ücretsiz olarak keşfedebileceklerdir. 6 günlük gençlik kamplarının yol yemek ve tüm iaşe giderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır. 12 ve 25 yaş üstündeki tüm gençlerimizin gençlik merkezi imkânlarından faydalanmaya davet ediyoruz.” dedi.

Haber: Ahmet CEYLAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım