Giresun Haberleri

Görele Müftülüğünden Çevrimiçi Yarışma!

0

Görele Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi tarafından çocuklara milli ve manevi değerleri öğretmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve dini bilgileri aktarmayı amaçladığı bir yarışma düzenlenecek.

Kayıtların 19-25 Ocak arası alındığı yarışmada birinci olan yarışmacıya bisiklet, ikinciye ve üçüncüye gram altın, dördüncüye 200 lira, beşinciye ise 100 lira para ödülü verilecek.

Görele Müftüsü İhsan Öz, yapılacak yarışmayla sömestri tatilinde çocukların milli ve manevi değerlerini öğreterek, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve dini bilgilerini aktarmayı amaçladıklarını söyledi.

Yarışmaya tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceğini ifade eden Öz, şunları kaydetti: “Hedefimiz çocuklarımıza beş vakit namazı kılabilecek şekilde sure ezberi yaptırabilmek ve İslam Dininin temel dini bilgilerini kazandırabilmektir. Bilgisayar, internet vb. teknik imkanı olan cami görevlilerimiz görev bölgelerinde ikamet eden çocuklarla ilgili tarih aralığında hafta içi her gün çevrimiçi buluşma programı düzenleyecektir. Katılmak isteyen çocukların kayıtları din görevlilerince iletişim bilgileri ile birlikte alınacaktır. Hafta içi her gün din görevlileri tarafından çocuklara 20 dakika üç ders verilecektir. Her ders 20 puan üzerinden değerlendirilecektir. En fazla puan alan öğrenciler ödüllendirilecektir”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım