Giresun Haberleri

Haymana’da Şehitlik Anıtı Temel Atma Töreni Yapılacak

0

Giresun ve Tirebolu’nun gururu 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın, Sakarya Meydan Muharebesinde şehit düştüğü Haymana ilçesinde yer alan mezarının çevresinin, şehitlik ve tören alanı olarak düzenlenmesine ilişkin yapılan girişimler sonucu yapım ihalesi gerçekleştirilen Haymana Merkez Şehitlik ve Tören Alanı temel atma töreninin 23 Mart 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) sosyal medya aracılığı ile gönderdiği davetiyede Giresun 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt Mezarı temel atma töreninin saat 12.00’da başlayacağı açıklandı.

 

Temel atma törenine katılmak isteyenlerin saat 11.00’da Haymana Belediyesinde olmaları gerekiyor. Temel atma töreni sonrasında saat 13.00 Mangaldağı Şehitliğine ziyaret ile devam edecek olan program saat 14.00’da 42.Alay Hatıra Ormanına fidan dikimi yapıldıktan sonra saat 15.00 ‘da Mangal Dağı Şehitliği Anıtında duaların okunmasıyla program son bulacağı belirtildi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım