Giresun Haberleri

Hayvanları Sevgi ve Merhamet Duygularıyla Sevelim

0

Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Yıldız mesajında “Hayvanları Koruma Gününün amacı hayvanlara sevgi ve merhamet duyguları uyandırmak, korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamaktır. Doğanın dengesinin korumasında hayvanların rolü çok büyüktür. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmek gerekiyor.

Bir kediyi sevmek, bir köpeğin başın okşamak, bir güvercine yem vermek insanlığımızı yoğunlaştırır. Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır. 5199 sayılı kanunun güncellenmesi ile sokakta yaşayan can dostlarımızın refahı daha iyi olacaktır. Gelen ihbarlar ile il ve ilçelerimizde bulunan barınaklar da sokak hayvanlarımızın bakım ve tedavileri yapılıyor. Sahiplendirme işlemlerini takip ediyoruz. Pandemi sürecinde beslemelerimiz düzenli gerçekleştirildi. Giresun Hayvanları Koruma Derneği olarak her ihbarda vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve gönüllü olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü kutluyor, doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımız için güzel bir dünya diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım