Giresun Haberleri

Doğadaki Tüm Canlılar Uyum İçinde Yaşamalı…

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şenlikoğlu mesajında: “Her canlının yaşama hakkının olduğu bilincinin, ülkemizde her geçen gün arttığını görüyoruz. Belediye olarak bizler de sahipsiz sokak hayvanlarımızın bakım ve tedavilerinin yapıldığı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Hayvan severler ve yerel yönetimlerin çabaları ile kazandırılan bilinç sayesinde sokak hayvanlarına yönelik bakış açısında da daha önceki yıllara göre bir iyileşme görülüyor. Doğanın dengesinin korumasında hayvanların da rolü bulunduğunu, bu bilinçle hareket edip, çocukları da bu bilinçle yetiştirmek gerektiğini belirtmek istiyorum. Hayvanlara karşı uygulanan her türlü şiddet ve kötü muamelenin son bulduğu, doğadaki tüm canlıların birlikte uyum içinde yaşaması umuduyla, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününü kutlarım.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım