Giresun Haberleri

Her An Kuran ve Sünnet Konferansı Yapıldı

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği eğitim kültür programlarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Perşembe akşamı Bulancak Otogar Salonunda TRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında üçüncü olan Hafız Osman Bostancı tarafından “Her An Kuran ve Sünnet” konulu konferans gerçekleştirildi.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in açılış konuşması ile başlayan program Osman Bostancı hocanın Kur’an tilaveti ile devam etti. Konferansta konuşan Osman Bostancı hoca, Kur’an’daki ayetler ve hadisler üzerinden güncel meseleleri değerlendirdi.

Kur’an-ı, kalple, gönülle anlamaya çalışmamız gerektiğini ifade eden Bostancı, “Kur’an-ı, bilgilenmek, kültürlenmek amacıyla değil, Kur’an bana neler söylüyor, neler emrediyor, benden neler yapmamı istiyor niyetiyle okumamız gerekir.” dedi.

Konuşmasında kendi hayatından örnekler vererek öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Öğr. Gör. Sayın Osman Bostancı, İnsanın elindeki en değerli şeyin zaman olduğunu ve başarılı olmak için zamanı çok iyi değerlendirmek gerektiğini ifade etti.

Program sonunda Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar tarafından, konuşmacı Osman Bostancı hocaya hediye takdim etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım