Giresun Haberleri

Ramazan Yaklaştı, Size İhtiyaçları Var

0

Ramazan ayı yaklaşırken İnsani Yardım Vakfı (İHH) yeni kampanya başlattı. “Ramazan Yaklaştı, Size İhtiyaçları Var” adıyla duyurulan kampanyada ihtiyacı olan bölgelere ramazan başında yardım etmenin heyecanı yaşanırken, bu heyecana bizleri de ortak etmeye çalışıyorlar.

Kampanya açıklamasında “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda zekât bağışlarınızla on binlerce ailenin hayatını değiştirmeye devam ediyoruz. Bağışladığınız zekâtlar Haşim gibi milyonlarca kişinin hayatına dokunuyor. İhtiyaç sahipleri zekâtınızla kimi zaman evine erzak alırken kimi zaman da iş kurarak ailesine bakıyor.

Ramazan’da yardım ulaştırmamız gereken milyonlarca ihtiyaç sahibi var. Onlara ulaşmak için çalışmalarımıza başladık. Siz de zekât bağışı ile Ramazanlarının kolay geçmesine ve hayatlarının kolaylaşmasına vesile olabilirsiniz” denildi.

İHH Gönüllüsü Ahmet Fatih Madanoğlu’nun 2020 yılı Ramazanında Afganistan yaşadığı bir yardım hikayesinde Haşim ’13 kişi burada kalıyoruz. Kalp hastalığım var ancak hamallık yapmak zorundayım’ diyor ve iki gündür komşuların getirdikleriyle karınlarını doyurduklarını ekliyor. Bize emanet edilen zekât parasını iletince ailesine gülümsüyor. Bir zekâtla uzaklarda 13 kişinin hayatının değiştiğine şahit olmak hepimizi şaşırtıyor”  deniliyor.

Zekat bağışlamak için https://ihh.org.tr/bagis/zekat tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım