Giresun Haberleri

Herkes Giresunspor İçin Tek Yürek Oldu

44 yıl sonra Süper Ligde mücadele etmeye hak kazanarak büyük bir başarıya imza atan Giresunspor için düzenlenen birlik ve beraberlik gecesinde yürekler Giresunspor için attı.

0

44 yıl sonra Süper Ligde mücadele etmeye hak kazanarak büyük bir başarıya imza atan Giresunspor için düzenlenen birlik ve beraberlik gecesinde yürekler Giresunspor için attı. Yeşil Beyazlı camiaya gönül veren yüzlerce kişinin buluştuğu muhteşem gecede Giresunlu siyasiler, iş insanları ve STK temsilcileri bir araya gelirken, eğitim camiasının duayeni, Giresun’un gurur abidesi Enver Yücel ise herkesin ilgi odağı oldu.

Süper Ligde mücadele eden ve Giresun ilinin vizyonuna bir katma değer sağlayan Giresunspor Kulübünün dayanışma gecesinin sunumunu üstlenen spor yorumcusu ve akademisyen Haldun Domaç tarafından Giresunspor Kulübünün tarihçesi hakkında bilgi sunumu yapıldı.

Haldun Domaç, 44 Yıl sonra Süper Lig macerası öncesinde cumhuriyetle yaşıt bir Giresunspor Kulübünün olduğunun altı çizilerek, 1923’lü yıllardan itibaren spor kulübü olarak faaliyetine başlayan, 1967 yılında ise 2. Ligde ilk kez profesyonel olarak lige adım atan ve daha sonra da 1970-1971 yılında birinci Ligde mücadele hakkı kazanan köklü bir kulüp olduğu ifade etti. Ayrıca Yeşil Beyazlı camiaya bu güne kadar hizmet eden ve ebediyete göçmüş yönetici ve idareciler da bu anlamlı gecede bir kez daha saygı ile anıldı.

Gecenin açılışında ayrıca katılımcılara canlı yayınla bağlanarak seslenen Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş,  Giresunspor’un büyük bir azim ve gayretle süper ligde mücadelesini sürdürdüğünü ve her geçen gün daha iyiye gittiğinin altını çizerek, bugün buraya gelerek katkı sunan herkesin büyük bir özveride bulunduğunu ifade ederek teşekkürlerini iletti.

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşil Beyazlı Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet ise yapmış olduğu konuşmasında katılımcıları selamlayarak, Giresunspor’un bugüne kadar ki süreçte çok büyük mücadeleler verdiğini, büyük zorluklarla karşılaştığını ifade etti. Bugün her zamankinden daha fazla taraftar desteğine ihtiyaç duyulduğunu, Giresunspor’un başarısı ile Giresunlu siyasilerin de, iş insanlarının da kısacası tüm Giresunluların her zamankinden daha fazla gurur duyacaklarını belirterek katılımcılara tekrar teşekkür etti. Giresunspor’un başarısının sadece futbolla sınırlı olmadığını belirten Başkan Hakan Karaahmet, Giresunspor’un Giresun’a hem katma değer sağladığını hem de vizyon kattığını belirtti.

Gecede bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Giresun’umuzun güzide spor kulübü Giresunspor’a desteklerini her aşamada sürdüreceklerini ifade etti.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ise konuşmasında, kendisinin Giresunspor’un şampiyon olduktan sonra değil özünde Giresunsporlu olduğunun altını çizerek, Giresunspor’un en zor günlerinde yanında olmaya çalıştığını belirtti. Bundan da büyük mutluluk duyduğunu, kısacası kendi iline kendi memleketine yapmış olduğu bu görevden de gurur duyduğunun altını çizerek Giresunspor’a Süper Ligde başarılar diledi.

Gecenin en büyük sponsorlarından Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ise yapmış olduğu konuşmasında, Giresunspor’a ailece dünden bugüne her zaman destek olmanın gururunu yaşamakta olduklarının ifade etti. Enver Yücel ayrıca Giresunspor’un başarısının Giresun İline futbolun yanı sıra sosyal ve ekonomik açıdan da büyük bir katma değer kazandırdığını, sporun tüm dünyada en büyük tanıtım aracı olduğunu ifade ederek, Giresunspor’un başarısının kırk dört yıllık özlemi şampiyonlukla taçlandırdığını ve Giresun insanına büyük moral verdiğini,  bundan sonra da Giresunspor’a her alanda kurumsal olarak destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Giresunspor Yönetim Kurulunu sahneye davet eden gecenin sunucusu Haldun Domaç daha sonra 28 seri numaralı Giresunspor armalı uçak marketini yirmi bin TL den açık artırmaya sundu. Açık artırma sonucunda Giresunlu iş insanı Suat Olgun son olarak açık arttırmada yüz yirmi sekiz bin TL ile açık arttırmanın kazananı oldu. Gecede başta Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel olmak üzere Giresunspor’a vermiş oldukları anlamlı destek ve katkılarından ötürü sponsorlara günün anısına birer plaket taktim edildi.

Titanic Otelleri Yönetim Kurulu ve ayrıca Giresunspor kulübü yönetim kurulu üyesi Muzaffer Aygün’ün ev sahipliğini üstlendiği Giresunspor’a destek gecesinde halk müziğinin unutulmaz sanatçısı Ümit Tokcan ve sanatçı Öykü Gürman söylemiş oldukları birbirinden güzel türkü ve şarkılarla geceye katılanlara unutulmaz güzel bir gece yaşattılar.

Giresunspor Dayanışma Gecesine Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Türk Halk Müziği sanatçısı Ümit Tokcan, Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İBB Meclis üyesi Bora Kılıç, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Halk Faktoring Genel Müdürü Selahattin Süleymanoğlu, Assu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir ve birçok iş insanı katılım sağladı.

Haber: Şaban Kutlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım