Giresun Haberleri

İKAM 10. İslam İktisadı Atölyesi Düzenleniyor!

0

İslam İktisadı Araştırma Merkezi’nin (İKAM) düzenlediği İslam iktisadı alanının uluslararası nitelikte prestijli etkinliklerinden olan İslam İktisadı Atölyelerinin onuncusu, 14-16 Ekim 2022 tarihlerinde “İktisadi Krizler ve İslam İktisadı” başlığı ile İstanbul’da gerçekleştirilecektir. İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSİFAM) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan atölyede bu sene “İktisadi Krizler ve İslam İktisadı” konusu ile ilgili tebliğlere yer verilecektir.

Atölye açılış programı ve açılış paneli 14 Ekim 2022’de İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak.

Ayrıca, Atölye açılış programında, İslam iktisadı ödülleri de sahiplerini bulacak. Bu yıl dördüncü yılına giren İslam iktisadı ödülleri, 2018 yılından itibaren her yıl araştırma, katkı, uygulama ve tez olarak 4 kategoride verilmektedir. İslam iktisadı alanındaki çalışmaları desteklemek ve nitelikli çalışmaları teşvik etmek amacıyla verilen ödüller kamuoyunda da büyük bir ilgi ve alakayla takip edilmektedir.

Atölye için yapılan yazı çağrısı sonucu tam metinlerin de teslim alınmasıyla birlikte değerlendirme süreci başarıyla tamamlandı. Bu sene geçtiğimiz yıllara göre başvuru yapılan ülke ve başvuru sayısında önemli bir artış olduğu görüldü. İran, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Fas, Güney Afrika, Pakistan, Bangladeş dâhil 25 ülkeden 100’den fazla özet başvurusu ile başlayan süreç, tam metinlerin talep edilmesi ve bunlar üzerinden yapılan değerlendirme süreciyle sona erdi. Atölye süreçleri ve program akışı tamamlanmış olup kabul edilen bildiriler ilgililere 15 ve 16 Ekim tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonunda gerçekleştirilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım