Giresun Haberleri

Kazanan Giresunspor Olsun…

0

Giresunspor şehrin markası, umudu, heyecanı, gururu ülkede en fazla taraftara sahip kulüplerinden biridir. Hal böyle olunca da kulüpte yapılacak başkanlık seçimi önem kazanmaktadır. Peki, insanlar neden bir spor kulübüne başkan olma yarışı içerisine girer, biraz beyin jimnastiği yapalım isterseniz.

  • Birinci sebep kulübü önemsedikleri ve fanatik taraftar oldukları içindir. Kulübün gidişatına daha fazla kayıtsız kalamadıkları ve taşın altına elini sokmak istedikleri içindir ki genelde tüm adaylar bunu belirterek adaylığını açıklar.
  • Bir diğer aday olma sebebi para ve imkânı olmasına karşın bireysel olarak şehrin ileri gelenleri, şehri bahane ederek ülkenin yöneticilerini rahat görebilmek bu şekilde iş dünyası. Siyaset ve bürokraside önemli kişilerin ve şehrin hafızasına kendini kazıyarak protokolde yer kazanmak değer görmek ve paraya rağmen oluşturamadığı kişisel tanıtımı sağlamak için.
  • Bir diğer aday olma sebebi iş dünyasında işletmelerinin PR’ını yapabilmek için. Geçmişte varsa kara leke onu temize çıkartabilmek için. Rant sağlamak için vb. gibi sıralanır gider.

Giresunspor seçimlerinde her iki adayı da naif, kaliteli reklama ihtiyaç duymayan, PR’ını kulüp başkanlığına gerek duymadan yapmış kişiler olarak gördüğüm için iki adayında samimiyetle tüm iş yüklerine karşın fanatik taraftar olarak artık Giresunspor’u birinci lige taşımayı kendine görev edinmiş arkadaşlar olarak bu göreve talip olduğunu düşünüyorum. O sebeple her kim kazanırsa diğer adayla dirsek temasında güçlerini birleştirerek beraberce Giresunspor’u içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtarmak için çaba göstereceği bir tabloyu seçimden sonrada beklemekteyim.

Sayın Hakan Karaahmet’i çok eski tanıdığımı düşünüyor bu noktada Giresunspor için elinden geleni yapacağını biliyorum ve bundan eminim. Sayın Osman Çırak’ın da bu konuda elinden geleceğini yapacağını kendisini tanıyanlar söylüyorlar bu sebeple sabah bizi çok güzel bir seçim atmosferi bekliyor diye düşünüyorum.

Kim kazanırsa kazansın nihayetinde Giresunspor’un kazanacağından emin olduğumu söyleyerek bu yazımı tamamlamak istiyorum. “Bakalım Mevla’m neyler / Neylerse güzel eyler.” Her iki adaya da başarılar diliyorum. Kazanan GİRESUNSPOR olsun.

*Kamil Patan Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım