Giresun Haberleri

Kızılay Dağ Taş Hizmet Verdi

0

Türk Kızılay Giresun Şube Başkanı Murat Cansız, Kızılay olarak Giresun’da 15 bine yakın kişiye çeşitli şekilde yardım edildiğini söyledi. Köy, köy; mahalle mahalle gezilerek yapılan yardımların vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını belirten Cansız, hizmetlerinin aksatılmadan Ramazan sonrasında da devam edeceğini belirtti.

Türk Kızılay Giresun Şube Başkanı Murat Cansız yaptığı açıklamada, “Kızılay Giresun Şube Başkanlığı olarak Ramazan boyunca vatandaşlarımıza her türlü imkânı sunmaya çalıştık. Ben burada başta Genel Başkanım Sayın Kerim Kınık Beye ve yönetim kuruluna bu destekleri ve imkânları sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Giresun’daki virüs olayı ile Türk Kızılay’ına ve Vefa Gurubu Başkanımız Harun Sarıfakioğulları’na çok teşekkür ediyorum. Gerçekten süreci çok güzel yönetti vatandaşlarımızın gönlünde taht kurdu. Kızılay’a da çok büyük destekleri oldu. Ben şahsım adına ve Kızılay adına Sayın Valimize Vali yardımcılarımıza, il müdürlerimize ve Giresunlu vatandaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyorum.

Yardımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ramazan boyunca yapılan yardımlar ramazandan sonrada devam edecektir. Şu ana kadar Kaymakamlıklarımız vasıtası ile tüm ilçelerimize gıda kolisi ikramımız oldu. Bir o kadar vatandaşımıza da kavurma yardımımız oldu. Bunun yanı sıra 6 bine yakın vatandaşımıza maske ve el dezenfekte dağıtımı gerçekleştirdik. Bunlar küçümsenmeyecek rakamlardır. Bir Giresun için gerçekten çok büyük rakamlardır. Ayrıca ilçelerde mahalle mahalle, köy köy gezerek ramazan pidesi dağıtımı yaptık. Bu faaliyetimiz için ekibimiz ve gönüllülerimiz yine sahada çalışmalara devam etmektedir. Gönüllülerimiz, gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve personellerimiz ile şu anda bile sahadalar. Onlara da özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Türk Kızılay’ı olarak Türkiye ve Giresun çapında gerekli vatandaşlarımıza gereken destek verilmekteyiz. Bunun yanı sıra nakdi yardımlarımız da var. Bin 200 hemşerimize de nakdi yardımda bulunduk. Paralar bu kişilerin hesaplarına geçti. Bir kısmına da bayramdan sonra nakdi yardımları verilmiş olacak. Bu yardımlar kişi başı 4 yüz liradır. Türkiye çapında olsun, Giresun’da olsun gıda konusunda ve kavurma konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Türk Kızılay’ı olarak tüm Türkiye çapında koordineli çalışmaktayız. Ne giyecek konusunda ne de maske konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Bu arada basın aracılığı ile Giresun Vakfı Başkanımız Ahmet Dokumacı kardeşimiz ve Yönetim Kurulu bize 186 bin 800 lira bağışta bulundular. Bu bağış ile Vefa Gurubu işbirliğiyle gıda kolisi hazırladık. Valimiz ve vali yardımcımız başkanlığında oluşturulan Vefa Gurubu ve Vakıf Müdürümüz Kenan Bey koordinesinde 2 bin adet gıda kolisi desteğinde bulunduk. Çalışmalarımızı vatandaşımız görüyor ve takdir ediyor. Bir günde 100-150 kilometre yol kat ettiğimiz oluyor. Biz gönüllü insanlarız. Bunun karşılığı nedir? Allah rızasıdır. İnsanlarımızın gönlünde taht kurmaktır. Kaymakamlarımızla devlet görevlileriyle köy köy mahalle mahalle dolaştık. Biz şunu diyoruz, ‘Devlet Millet El ele’.

Şu anda ülkemiz Cumhurbaşkanımız önderliğinde her konuda en iyi kararlar alınarak en güzel şekilde yönetilmektedir. Bu iyi yönetim Türk Kızılay olarak bize de aynı şekilde yansıtılmaktadır. Hiçbir konuda sıkıntı yaşanmıyor. Genel Başkanımızı Sayın Kerim Kınık ve Yönetim Kurulumuzun da üstün gayretleri ile kurumumuz en üst düzeyde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Yurt dışından gelip karantinaya alınan vatandaşlarımızın da yiyecek ihtiyaçlarını karşıladık. Bunların hemen hepsi bize teşekkür ederek gittiler. Bu vatandaşlarımıza 7 yıldızlı otellerdeki gibi hizmet verdik.

Diğer bir konu ise kan konusunda stoklarımızda bir azalma söz konusu olmuştu. Fakat ‘Biz bize yeteriz’ kampanyası dahilinde stoklarımızda tekrar yükselme olmuştur.

Bize yardım ulaşmadı diyen varsa, biz ayaklarına kadar gidiyoruz. Maskem yok diyen vatandaşımıza özel aracımla giderek maske verdiğim bile oldu. Ücra köylerde mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız bizi görünce ‘gerçekten Kızılay mı?’ diye sorarak şaşkınlığını gizleyemiyorlar. Neler yaptıklarımızı bilmek isteyenler sosyal medya üzerinden bizleri takip ederek görebilirler.

Türk Kızılay’ı ve Türk Kızılay’ı Giresun Şubesi olarak her zaman vatandaşımızın yanında olacağız. Herkese hayırlı Ramazanlar ve hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Haber: Ahmet CEYLAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım