Giresun Haberleri

Kurban Pazarında Tüm Detaylar Düşünüldü

0

Giresun Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hayvan satıcılarının ticaretlerini rahat bir ortamda gerçekleştirmesi ve vatandaşların kurbanlık alımlarını hijyenik şartlarda yapmaları için kurban pazarını en ince detayları düşünerek hazırladı. Vatandaşlar, kurbanlıklarını Aksu ve Batlama’da bulunan Hayvan Pazarı’ndan temin edebilecek.

Hayvan satıcıları için gerekli olan bütün detayların düşünüldüğü Giresun Belediyesi Hayvan Pazarları’nda su, elektrik, çeşme, mescit, tuvalet, veteriner hekim hizmeti ve temizlik ekibi ile giriş ve çıkışta dezenfekte noktaları bulunuyor. Ayrıca, Belediye tarafından bilgilendirici broşürler pazarda görülebilir yerlere asılırken, girişlerde ateş ölçümü de yapılıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, çadır alanlarının pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde 2 metre arayla kurulduğunu belirterek: “Aksu ve Batlama Bölgesi’nde canlı hayvan pazarımız alıcı ve satıcılarımıza kusursuz olarak hizmet veriyor. Şehrimizden ve Ülkemizin değişik illerinden gelen büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticileri bu pazarımızda kurbanlık alışverişlerini gönül rahatlığı ile Belediyemiz güvencesinde olan bu alanda yapabilirler. Amacımız hemşerilerimizin sağlıklı, huzur ve güven içerisinde kurban ibadetlerini yerine getirmeyi sağlamak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım