Giresun Haberleri

Meyve Çekirdeğini Çöpe Atmayın

0

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan ile Vakıf Başkan yardımcısı ve İBB meclis üyesi Bora Kılıç Haziran – Kasım ayları içerisinde Meyve Çekirdeğini Çöpe Atmayın kampanyası başlatacaklarını duyurdular.

Şebinkarahisar genelinde üretim ve tüketimi yapılan meyvelerin tohumlarının, çekirdeklerinin, yerel halktan ilan verilerek belirlenecek bir alanda toplanıp bu çekirdeklerin kurutulduktan sonra etrafı ıslak toprakla kaplanarak Kasım ve daha sonraki aylarda ormanlık, çalılık vb. arazilere serpilecek. Çekirdeklerin toprakla buluşturularak bölgede büyümesini sağlamak ve doğadaki yabani hayvanların beslenmesi, ekolojik dengenin sağlanması, aynı zamanda çeşitli bitki ve çiçek tohumlarının serpilerek bal ormanının oluşmasına katkı sağlamak olduğunu belirterek Meyve Çekirdeğini Çöpe Atmayın çağrısında bulundular.

’’Meyve Çekirdeğini Çöpe Atmayın’’

  • Gelin, İstanbul Şebinkarahisar Vakfının sosyal sorumluluk projesinde birlikte olalım.
  • Yaz aylarında tüketimini yaptığımız meyvelerin çekirdeklerini çöpe atmayalım.
  • Saklama kaplarında toplayıp biriktirelim. Biz onları toprakla buluşturarak Hüda-i Nabit meyvelerinin yetişmesini sağlayalım.
  • Doğadaki ekolojik dengenin korunmasına, yabani hayvanların beslenmesine yardımcı olalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım