Giresun Haberleri

Murat Bektaş; Esnaf Kan Ağlıyor

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, hazırladığı basın bildirisi ile ekonomik durumla ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. Bektaş ‘esnaf kan ağlıyor’ dedi.

Bektaş bildirisinde “Son bir yıldır dünyayı etkisi altına alan küresel salgın, ekonomiye olumsuz yönde etki etmeye devam etmektedir. Salgından önce de ekonomik krizin etkisi altında olan ülkemiz ve ilimiz esnafı, salgınla birlikte bitme noktasına gelmiştir. Özellikle salgın nedeniyle getirilen yasaklar, esnafı nefes alamaz hale getirmektedir.

İktidar yetkililerinin ise, yasaklar nedeniyle mağdur olan esnafın çığlığını duymazdan gelirken,  toplum sağlığını ve sağlık çalışanlarının fedakârlıklarını hiçe sayarak kalabalık topluluklarla kongreler yapmaya ve bundan övünmeye devam etmekte olduğunu üzülerek izlemekteyiz. Yan taraftaki kahvehanede, lokantada esnaf iki masa açamazken salonlarda toplanan kalabalıkla övünmek tutarsız ve samimiyetsiz bir yaklaşımdır.

Sigortasını, dükkân kirasını ve çalışanının maaşını ödeyemeyen esnaf, komik denilebilecek miktarlarda göstermelik yardımlar yapılarak, kaderlerine terk edilmişlerdir. Esnaf bu durumda iken, işinden olan çok sayıda vatandaşımızda salgının ekonomik etkilerini derinden hissetmektedir.

Hele ki bu soğuk günlerde iktidar yetkililerinin görevinin gün gün zamlanan elektrik ve doğalgaz faturasını ödeyemeyen esnafı, vatandaşı salonlara davet etmekten öte çözüm üretmesidir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım