Giresun Haberleri

Yükleniciye Ne Hakediş Yapıldı Ne De Hurdalar Verildi

0

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, ısrarla ve bilinçli olarak ‘Millet Bahçesi’ni ısıtıp ısıtıp kamuoyuna getirmenin Giresun’a hiçbir yarar sağlamadığını kaydetti. Başer, Millet Bahçesi üzerinden algı oluşturmaya çalışan zihniyete seslendi; “Haftanın yalanı yine CHP’den” dedi.

Başkan Başer, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun vaatlerinden biri olan, 24 bin 160 metrekarelik bir alana projelendirilen ve Giresun’a yapılmış en modern ve en kapsamlı sosyal donatı alanı olan proje içeriğinde koşu yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, açık otopark, peyzaj donatı alanları, yaya yürüyüş yolları ve tematik bahçeler yer alan projenin şehre renk katacağını ifade etti.

Başer yaptığı açıklamada “Kendi dönemlerinde Giresun’a hizmet etmekten imtina edenler, gününü otel lobilerinde geçirenler şimdi çıkmış devlet yatırımlarına laf eder olmuştur” diyen Başkan Başer, yaptığı yazılı açıklamada, Millet Bahçesi ihalesinin TOKİ tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizerek, “Stad yıkılıp, herhangi bir imar açılmamıştır. Stat yıkılıp, hiç kimseye peşkeş çekilmemiştir. Stad yıkılıp, şehrin silüetini bozacak bir hamle yapılmamıştır. Yapılan açıklamalar hangi bilgiye dayalı yapılıyor bilmiyorum. İhaleler TOKİ eliyle yapılıyor. İlk olarak stad yıkıldı ve Makine Kimya Endüstrisi hurda ihalesine çıktı. Hurdaları yüklenici firma değil, başka bir firma almıştır. Bu kesin ve net bilgidir. ‘Hurdaları alıp ortadan kayboldu’ haberleri ve bu haber üzerinden yapılan algılar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Yer teslimi yapılan yüklenici firma ise artan maliyetler sebebiyle işi bırakmıştır. Bu firmaya ise hiçbir hak ediş yapılmamıştır. Artan maliyetler sebebiyle de TOKİ yeni bir ihaleye çıktı, firmaya yer teslimi yapıldı. İhale süresi 400 gün olarak belirlendi. İnşallah kısa sürede başlayacak bu proje şehrimizin güzelliğine güzellik katacak. Biz o algı operasyonları yapanlar gibi arsa satıp, belediyeye de kazanım sağlamadan bir iş yapmıyoruz. Bu projeye kimse gölge düşürmeye kalkmasın, altında kalır” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım