Giresun Haberleri

Necati Tığlı Esnaf ve Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor

0

TBMM Başkanlık divanı üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Meclis tatilini fırsat bilerek, memleketinde hemşerileri ile bir araya geliyor.

Tığlı, ülkenin içinde bulunduğu zorlu süreçten dolayı büyük zorluklar yaşayan vatandaşların dertlerini dinlemek ve çözümü noktasında takipçi olmak adına, pek çok ilçe ve beldeye  ziyaret gerçekleştiriyor.

Tığlı, ilk olarak Görele ilçesine gitti ve burada parti örgütü ve partisinin önceki dönem milletvekillerinden Selahattin Karaahmetoğlu ile bir araya geldi.

Tığlı, daha sonra beraberinde partisinin Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram, Belediye Meclis Üyesi Aysel Uzun, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Emine Ege ve Görele İlçe Başkan Yardımcısı Nazım Odabaş ile Görele belediye başkanı Tolga Erener’i makamında ziyaret etti.

Tığlı, ilçe gezilerinde vatandaşa direk ulaşma ve sıkıntılarını öğrenme imkânı yakaladıklarını ifade ederken, Görele belediye başkanı Tolga Erener de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Görele Esnaf Odası Başkanı Nurettin Emanet ile bir araya gelen Tığlı, esnafın durumu hakkında bilgi aldı ve durumun pek çok kentte olduğu gibi içler acısı olduğunu gözlemledi.

Ardından Görele’ye bağlı Çavuşlu beldesini ziyaret eden TBMM Başkanlık divanı üyesi Tığlı, Görele esnaf odası başkanı Nurettin Emanet ve Çavuşlu belediye başkanı Fatih Duzcu ile bir araya geldi. Tığlı, Çavuşlu’da yaşayan vatandaşlarla da bir araya gelerek, belde de bulunan katı atık tesisinden kaynaklı şikâyetlerini dinledi ve söz konusu şikâyetlerin çözümünün takipçisi olacağını ifade etti.

Diğer yandan, Çavuşlu’da yapılması planlanan kafes balıkçılığı projesine tepki gösteren vatandaşlarla da bir araya gelen Tığlı, neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Tirebolu Gölağzı mevkiinde Güzel ve Bilal Doma çiftinin hizmete açtığı seçkin yöresel ürünlerin sunulduğu mağazayı da ziyaret edip hayırlı olsun dileğinde bulunan TBMM Başkanlık divanı üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın bir sonraki günkü durağı Espiye ilçesi Soğukpınar beldesi oldu.

Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur ile birlikte Arpacık Köyünde Meryem Kartal’ın cenaze törenine katılan Necati Tığlı, ardından Soğukpınar Belediyesini ziyaret etti. Burada Soğukpınar Belediye Başkanı Mustafa Eyice ve beldenin önceki Belediye Başkanlarından İbrahim Akgün’le bir araya geldi.

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Tığlı, Espiye Bahçeci Köyünde bulunan bir Mermer işletmesinin çalışanlarıyla buluştu. Tığlı, daha sonra Espiye ilçe merkezinde ziyaretlerine devam etti.

Yerel basına büyük önem veren Tığlı, İlçe Başkanı Eşref Bodur ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tepealan ile birlikte ilçede bulunan Yöremiz Gazetesi’ni ziyaret ederek, imtiyaz sahibi Ziya Gökçe, Yazı İşleri Müdürü Yeliz Sebahat Kabagöz ve gazetenin muhabiri Ahmet Turan’la bir süre sohbet etti.

Espiye Muhtarlar Derneğini de ziyaret eden Tığlı, Başkan Turgut Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Adabük Mahallesi Muhtarı Mustafa Metin, Gebelli Köyü Muhtarı Kadir İbiç ve Kaşdibi Muhtarı İhsan Cantürk’le bir araya gelerek, mahalle ve köylerin çözüm bekleyen sorunları üzerine sohbet etti.

Eğitim-Sen Espiye Temsilciliğinde Başkan Ali Akıllı’yı ziyaret eden Tığlı, Tüm Emekliler Sendikası Espiye Temsilciliğinde de Başkan Ahmet Yılmaz ve emekli vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Tığlı, emekli vatandaşların her geçen gün katlanarak artan sorunlarını dinledi.

Espiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Kürtün ve Saffet Çelik ile bir araya gelen TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, servis şoförlerinin artan sorunları ve servis araçlarında yaş sınırlaması sonucu oluşan mağduriyet ve salgın dönemiyle artan sorunlarını görüştü.

Tığlı, son olarak Espiye Genç İşadamları Derneğini ziyaret etti ve derneğin yönetiminde yer alan Hande Memiş, Engin Aktaş ve Yusuf Tiryaki ile buluştu.

Milletvekili Tığlı’nın ilçe ziyaretlerinin devam edeceği belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım