Giresun Haberleri

Önce Siz, Mansur Yavaş’ı Kabullenin

0

Zaman zaman “Mansur Yavaş İyi insandır” diyorum. CHP’li dostlar hemen devreye giriyor, bana “Mansur Yavaş, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olsa oy verir misin” diyor.

Onlara göre iş bitmiş. Tayyip Erdoğan’ın karşısına Mansur Yavaş çıkarılmış.

Gerçi cumhurbaşkanlığı seçimlerine Haziran ayı itibari ile 2 sene daha var. Köprünün altından çok sular akar.

Lâkin bu konuda iki çift laf etmemiz gerekiyor.

İki dönem önce cumhurbaşkanlığı seçimlerine CHP ve akıl babası rahmetli Süleyman Demirel’in tavsiyeleri üzerine; 2013 yılında CHP ve MHP’nin adayı olarak Ekmelettin İhsanoğlu çıkarıldı. Bu zat çok kültürlü ve beynelmilel çevrelerde tanınan bir kişiydi. İhsanoğlu’na Demirel kefil olmuştu.

O vakitler Sayın Demirel’in piyasadaki oy değeri en az ,%20, MHP% 12,CHP%20 oranlarında idi. Bu oylar üzerinde ittifakla anlaşılan “Çatı Adayı” Ekmelettin Beye oylar verilse idi Sayın İhsanoğlu çoğunlukla cumhurbaşkanı olmuştu.

2013 seçimlerinde MHP ve Demirel severler Sayın İhsanoğlu’na tam kadro oy kullandı. Ama CHP’lilerin bir kısmı anlaşmaya harfiyen uydu ve oyunu verdi. Bir kısmı HDP adayı Demirtaş’a oy verdiler. Zenginleri de Ege ve Akdeniz bölgelerinde tatile çıktılar.

Seçim sonucu CHP’nin sağ eğilimli bir adaya çoğunlukla oy kullanmadığı ortaya çıktı. Belki hakları da vardı. Nihayet %50’nin üstünde oy alan Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi.

Önümüzdeki seçimde Sayın Yavaş Millet İttifakının adayı olsun, %24-25 civarında oyu olan CHP bu oyunun ancak yarısını Sayın Yavaş’a kullanır.

Çünkü Mansur Yavaş sağ eğilimli, ülkücü yetişmiş, halen de ülkücüyüm diyen biridir. Cumhurbaşkanı seçilen aday tüm Türkiye’yi eline geçiriyor. Devlet memuru, işçisi, çiftçisi, kurum ve kuruluşları ile asker dâhil devlet onun uhdesine bağlanıyor. Bu kadar sınırsız yetkiyi kullanmasını, sol eğilimli CHP’liler istemez. Aksine çok mahsurlu bulur.

Şimdi CHP’li dostlara cevabım; önce siz Mansur Yavaş’ı kabullenin. Ona sadık ve bağlı olun. Davranış ve düşüncelerinize milleti inandırın. Sağa sola kaçmayın, yalpa vurmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım