Giresun Haberleri

Ordu Giresun Havalimanı’nın Bölgemize Katkısı Büyük

0

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Ordu Giresun Havalimanı’nda gerçekleşen uçuşlar hakkında bilgi verdi. Tatlı, Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz üzerine dolguyla inşa edilen ilk, dünyanın ise ikinci havalimanı olan Ordu Giresun Havalimanı’nda, Ağustos ayında 94 bin 176 yolcu, 642 uçak, bin 23 ton yük trafiği gerçekleştiğini kaydetti.

2022 yılının ilk 8 ayında 539 bin 713 yolcu, 4 bin 261 uçak, 4 bin 871 ton yük trafiği gerçekleşmesinin bölge açısından büyük öneme sahip olduğunun göstergesi olduğunu vurgulayan Tatlı, “Bir zamanlar hayal olarak görülen, balon proje diye adlandırılan Ordu Giresun Havalimanı’nın bölgemizde ulaşımı kolaylaştırma ve ekonomiye katkısını düşündükçe devletimizle ve hükümetimizle gururlanıyoruz. Bu eserde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm devlet büyüklerimize ve kurumlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım