Giresun Haberleri

Yurtlar Aynı Tas Aynı Hamam

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan öğrencilerden gelen şikâyetleri gündeme taşıdı.

Bektaş, öğrencilerin kendilerine pek çok şikâyet ilettiğini ifade ederek, “Giresun Üniversitesi’nde eğitim yılının açılmasına rağmen yurtlardaki eksikliklerin giderilememesi noktasında yerel bürokrasinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da umursamaz tavırlarını sürdürdüklerini açıkça ortaya koymaktadır.

Başkanlığımıza ulaşan öğrencilerimiz, yurtlarda 20 Eylül’e kadar yemek verilemeyeceğinin kendilerine bildirildiğini, odaların kapasitesinin artırılarak 4-6 kişilik olarak yeniden düzenlendiğini, kişi sayısının artırılmasına rağmen mevcut odalarda halen 3 dolap ve 3 masa bulunduğunu, bu konudaki yakınmalarının yetkililerce dikkate alınmadığını dile getiriyorlar. “ dedi.

Öğrencilerin ulaşım konusunda da büyük sıkıntılarla uğraştığına dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Bektaş, bölümüne yakın yurtlara yerleştirilmemeleri nedeniyle ekstra vesait kullanmak zorunda kaldıklarını ve yurtlar arasında değişim taleplerinin dinlenmediğini de dile getirdi.

Bektaş, konuya ilişkin açıklamasının devamında, şu önemli konuları gündeme getirdi: “Geçtiğimiz yıl tadilat ihalesini geç yaparak eğitim öğretim başlangıç tarihinden sonra yurtları kullanıma sokan ve öğrenci kardeşlerimizi mağdur eden yetkililer bu sene de öğrencilerimizi mağdur etmişlerdir.

Yetkilileri derhal görev ve sorumluluklarını hatırlamaya ve öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermeye davet ediyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım