Giresun Haberleri

Özgür Okusal, Milletimizi Elektrik Çarptı

0

DEVA Partisi İl Başkanı Özgür Okusal güncel konularla ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Okusal elektrik faturalarından, Adalet Bakanının istifasına, Dereli ve Doğankent’te yapılan sel yardımlarına kadar çeşitli konularda görüş bildirdi.

Okusal “Son günlerde evlere ve işyerlerine elektrik faturaları gelmeye başladı. Elektrik faturasını gören vatandaşımız Partimize ve İl Yönetim Kurulu üyelerimize telefonla ve sosyal medya üzerinden ulaşmaya başladı. Yoğun şikâyet edilen elektrik faturaları vatandaşımızın cebini yakmaya başladı. Vatandaşlarımız, faturaları görünce çılgına döndüklerini belirtmekte, AKP’nin memura, asgari ücretliye verdiği zammı şimdiden geri aldığını söylemektedir.

Milletimize adeta “elektrik çarptı”. Doğalgaz ve elektriğe gelen son zamlar 2002 öncesi döneme dönüşün olduğunu göstermektedir. Enerji fiyatlarına yapılan bu artışlar, gıdaya ve diğer tüm ürünlere yansımaya başladı. Marketlere gidilmiyor. Artık AKP, liyakatsiz kadroların elinde oyuncak oldu. Sürekli değişen Maliye Bakanları, Merkez Bankası Başkanları, en son Adalet Bakanı. AKP’nin bir girdaba girdiğini göstermektedir.

Cumhurbaşkanının Devletin tüm imkânlarını kullanarak birkaç uçak, 7 helikopter, sayısız resmi araçla yaptığı israf şovuna, Giresunlu hemşerilerimiz pek ilgi göstermedi. Aklında sadece muhalefete yüklenmek olan Cumhurbaşkanı, ilimizden pek mutlu ayrılmadı.

Dereli’de Afetzedelere Hibe Aldatmacası

Dereli’de meydana gelen afet sonucu hak sahiplerine yapılan konut ve işyerlerini tüm medya ve sosyal medya üzerinde hibe olarak gösteren AKP, Vatandaşımızın ödemede indirim istemesi üzerine, hiçbir açıklama yapmadan, olayı müzik vererek kapatmaya çalışması, nasıl bir algı yönetimi yaptığını göstermektedir. Hibe değil borçla konut ve işyeri verilmiştir. AKP her alanda olduğu gibi algı ve korku yönetimini devam ettirmektedir.

Adalet Bakanı Neden Af İstedi

DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan ilimize geldiğinde Ticaret Odası Ziyareti ve Konferansı sonucunda ısrarla adalet vurgusu yapmış, Ekonominin gelişmesi ve ülkenin kalkınması için adalet olması gerektiğini belirtmiştir. Adalet Bakanı ne oldu da görevden af istedi? Cuma gece yarsısı çıkan Resmi Gazetede görevden almalar, adeta puslu havada iş yapmaya benziyor. Zaten istifa eden Gül’ün yüzünde ki gülümseme, Bozdağ’ın suratında ki kaygı ifadesi olayın vahametini göstermektedir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım