Giresun Haberleri

Ressam Yusuf Çavuşoğlu Arjantin’e Nam Saldı

0

Günümüze kadar 2 kişisel 7 karma sergide eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunan Alucralı Şair ve Ressam Yusuf Çavuşoğlu’nun ünü Arjantin’e ulaştı.

2014 yılında Bilge Karınca Yayınevi tarafından yayımlanan “Hepsi Sende Kalsın” Şiir kitabı ile edebiyat dünyasında varlığını hissettiren Çavuşoğlu’nun tuvale taşıdığı resimler Arjantin Abstral Visual Art resim galerisi sahibi Arjantinli Luis Enrigue Altamirone Lean tarafından kaleme alındı.

Arjantin’de Resim Galerisi sahibi yayımladığı haber öncesi ülkemizin doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerimizi bahsi ile birlikte Ressam Yusuf Çavuşoğlu’nun resimlerinden örnekler ile hakkında şu sözlere yer verdi.

“Türkiye, Boğaziçi koltuğu, dans eden dervişler aynı zamanda şifreli ve telaşlı bir ressam Yusuf Çavuşoğlu’nun evidir. Tanrı tarafından ruhunun renkleri ile ayetleri boyamak için değerli bir toprak, yağmur damlasına benziyor. Sadece ülkesinin kültürel arpejlerini emekle tuvale taşıyor” gibi birçok ifadelerde bulunurken sanatın evrensel bir dil olduğunu vurguladı.

Ressam Yusufoğlu ile ilgili habere istinaden gönderdiği teşekkür metninde; “Değerli ressam, sanatçı ve galeri sahibi dostum Louis Enrique Altamirano Leon e Arjantin’de sanat dostlarına ve Abstral Vısual Arts -all visual arts- sanat galerilerinde ve birçok galerilerde beni ülkesine tanıttığı için, Türkiye’m ve şahsım adına yaptığı haberlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım