Giresun Haberleri

Saadet Partisi; ‘Giresun’dan Özür Dileriz’

0

Saadet Partisi Giresun İl Teşkilatının 7. Olağan İl Kongresi yapıldı. Mevcut İl Başkanı Abdulkadir Bektaş başkanlığında tek liste ile gidilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Çanakçı Belediye Başkanı Av. Tuncay Kasım, Trabzon ve Ordu İl başkanları, siyasi parti temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrede konuşma yapan İl Başkanı Abdulkadir Bektaş sözlerine Giresunlulardan özür dileyerek başladı. Abdulkadir Bektaş; “İlimizin sorunlarına değinecek olursak, şunu ifade etmek isterim ki öncelikle hepinizden ve bütün Giresun’dan özür diliyorum. Neden diye soracak olursanız; Giresun’da kapatılan fabrikalar için, bitmek bilmeyen yollar için, değerini bilemediğimiz fındığımız için. Dereli’de sel felaketine sebep olan köprü için, Doğankent yolunda can kaybına sebebiyet veren menfez için, çarpık yapılaşmaya engel olamadığımız için. Güney Çevre Yolu yapılamadığından dolayı denize sıfır yaşayan memleketimizde sahil yürüyüşünde denizi göremediğimiz için. Derelerimizi hunharca katleden HES’lere müdahale edemediğimiz için, talan edilmiş ve edilmekte olan kamu kurumları için. Giresunspor’umuzu layık olduğu süper lige çıkaramadığımız için. Torpili olmadığı için İŞKUR kapılarında iş bekleyen işsiz kardeşlerim için. Tablet ve interneti olmadığı için anayasal hakkı olan eğitim fırsatından yararlanamayan geleceğimiz sizlerden de özür diliyorum. Bundan sonraki çalışmalarımız kimseden özür dilemek zorunda kalmadığımız yaşanabilir Giresun için el ele, hep birlikte bu mücadelemizi beraber devam ettireceğiz” dedi.

Kongre sonrası yapılan seçimlerde Abdulkadir Bektaş yeniden il başkanlığına getirildi. Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; Ömer Öztürk, Mehmet Tekbaş, Turhan Can Karabiber, Mustafa Fatsa, Salih Öztürk, Abdullah Öztürk, Abdullah Gündoğdu, Cevat Aydın, Cihat Kılıçaslan, İsmail Temür, Ahmet Bayram, Hakan Pekdemir, Vedat Yılmaz, Bilal Aydın, Nuri Akdemir, Yüksel Bozan, Fevzican Güner, Fatih Bilgiç, Metin Kolukısa, Ahmet Erhan, Hüseyin Eksen, Zafer Bektaş, Tugay Erdem, Zafer Aydın, Yusuf Eser, Hasan Aygün, Hüseyin Aydın, Murat Şişman.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım