Giresun Haberleri

Sabri Öztürk, Sisdağı Yoluna El Attı

0

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Sisdağı Yayla yolunda incelemelerde bulunarak partililerden ve vatandaşlardan bilgi aldı. Meclisteki çalışmalarının dışında sürekli olarak memleketi Giresun’da olan ve vatandaşların sorunlarını yerinde görerek çözüm bulmaya çalışan Öztürk, hafta sonu olmasına rağmen Eynesil İlçesinde ve Sisdağı Yaylasında vatandaşların sorunlarını dinledi.

Eynesil’in Ören Beldesinde, Belediye Başkanı Mustafa Eren ve vatandaşlar ile bir araya gelen Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk burada da Sisdağı’na giderek, yayla yollarıyla ilgili bilgi aldı.

Eynesil gezisinin ardından açıklamada bulunan Öztürk, “Sisdağı bizim doğu bölgemizde önemli bir yaylamız. Eynesilli ve Göreleli hemşerilerimiz burada yaylacılık yapıyor. Bizde bu vesile ile hafta sonuna denk getirerek oraları ziyaret etmek istedik. Ziyaret etmiş iken burada hemşerilerimiz ile görüştük pazarına gittik. Tabii vatandaşımızın yoğun bir şekilde vatandaşımızın Sisdağı yolu ile ilgili şikâyetleri var. Yolun büyük kısmında ciddi bir bakıma ve yapımı ihtiyaç var. Bir bölümü karayollarının, bir bölümü Ören Belediyesi’nin,  çoğunluğu da Özel İdarenin görev alanı içerisinde, bir kısmı da DOKAP’ın Yeşil Yol ağı içerisinde olduğu arkadaşlar tarafından ifade edildi. Biz de yerinde görmüş olduk. İnşallah konu ile ilgili olarak hem Karayolları ile hem İl Özel İdaresi olsun hem DOKAP olsun hepsi ile ayrı ayrı görüşerek ihtiyacı arkadaşlara ileteceğiz. Vatandaşımızın duygularına İnşallah tercüman olacağız. Devletin ilgili kurumlara da gerekli planlamalarını yaparak gerekli ödeneklerini ayırarak ileriki yıllarda inşallah bu ihtiyacı aşama aşama giderirler diye bekliyoruz.

Aynı zamanda şunu da belirteyim Sisdağı’nın doğasına hayran kaldım. Hem Karadeniz’e yakınlığı ile son derece etkileyici.  30 kilometrede Eynesil sahilden yaylaya çıkılabiliyor ve yaylada rakım bakımından da, örneğin bizim Eğribel kadar yüksek bir rakımı var. Havası çok güzel bir güneş açıyor, bir sis geliyor. Dağların yapısını da ben Çin Dağlarına benzettim.  Çok dik, eğimli ama bir o kadar da görsel güzellik taşıyor.  Dolayısıyla bütün bu güzelliklerin turizme de açılmasını düşünüyorum. Tabi bizi üzen tarafın bir tanesi de oldukça fazla olan bina yapılaşması. Atalarımızdan gelen 1000 yıllık bir yaylacılık geleneğimiz var. Ama bunu yaparken de mümkün mertebe doğayı bozmadan buraların güzelliğine zarar vermeden yaylacılık yapmak lazım. Ben bu konuda bütün hemşirelerimizi yaylaları korumaya davet ediyorum” dedi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün Eynesil’deki incelemelerine Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren, Ak Parti Eynesil İlçe Başkanı Hüseyin Mürtezaoğlu, Eynesil İl Genel Meclis Üyesi Fatih Cansız, Dereli İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Erhan,  Gaziosmanpaşa İlçe Spor Komisyonu Başkanı Adem Bayram ve Ak Parti Eynesil ilçe teşkilatının bazı üyeleri de katıldı.

Haber: Ahmet Ceylan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım