Giresun Haberleri

Şehrimizi Parklarla Donatıyoruz

0

Giresun Belediyesi şehrimize bir yandan yeni çocuk oyun parkları kazandırırken, bir yandan da mevcut oyun parklarını yeniliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Kayadibi Mahallesi ve Küçükköy Mahallesi’ne yeni çocuk oyun parkı yapılırken, mevcut parklarda ise yeni modern çocuk oyun grupları kullanılarak daha güvenli ve fonksiyonlu bir oyun alanları oluşturuluyor.

Şehrimizi çocuk parklarıyla donatmayı hedeflediklerini söyleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Şehrimize iki adet yeni oyun parkı kazandırıyoruz. Kayadibi ve Küçükköy Mahallelerimizdeki parklarımızın yapımı devam ediyor. Ayrıca parklarda çocuk oyun gruplarının ciddi bir onarım ve bakıma ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Bunun üzerine ilk iş olarak parklardaki yıpranmış ve eskimiş olan çocuk oyun gruplarını yenileme çalışmasını başlattık. Çocuk parklarımızı yenileyerek, geleceğimizin teminatı yavrularımızı mutlu ve neşeli görmek bizlere verdikleri en büyük armağandır. Belediye olarak yarınlarımızın sahibi çocuklarımızın sağlam temellerle büyümelerinin en doğru yolunun mutlu, huzurlu çocukluktan geçtiği felsefesi ile çocuklarımızın severek vakit geçirdiği çocuk oyun parklarını daha modern ve güzel hale getiriyoruz. Parklarımızı sadece çocuklarımız için değil büyük küçük herkesin faydalanabileceği şekilde düzenliyoruz.’’ dedi.

Diğer yandan, bu iki parkın da hizmete girmesiyle birlikte şehrimizdeki park sayısının 60’ı bulacağı bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım