Giresun Haberleri

Şenlikoğlu, Bilgi Evinin Açılışı Yakında Yapılacak

0

Giresun Belediyesi tarafından gençlerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kurulan ve içerisinde çok amaçlı salon, müzik, resim, satranç sınıfları, kütüphane bilgisayar, sosyal etkinlik sınıfları yer alan Bilgi Evinin açılışı için son hazırlıklar yapılıyor.

Aksu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilgi Evi’ni ziyaret eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kısa zaman içerisinde Bilgi Evi’nin açılışının yapılacağını söyledi.

Bilgi Evi’nde, yeterince imkân bulamayan öğrencilere daha çok imkân sunarak bilgiye kolay ulaşım olanağı sağlanacağını vurgulayan Şenlikoğlu: “Bilgi Evleriyle hem bilgiye ulaşım sağlanacak, hem de yeni bilgi ve bilgiye ulaşmada yeni yöntemler sunulmaya gayret gösterilecek. Gençlerimiz bilgisayarlarını getirerek sessiz bir ortamda bilgiye kolay ulaşımı olan ve arkadaşlarıyla birlikte ders çalışabilecek. EBA üzerinden eğitim görmesi gereken ancak evinde bilgisayarı ya da interneti olmayan veya aynı evde birden fazla kardeşi okula giden çocuklarımızın da Bilgi Evi’ndeki bilgisayarlar aracılığıyla derslerini takip edebilecek. Amacımız öğrencilerimizin rahat çalışma imkânlarına kavuşmasıdır.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, şehirde Bilgi Evlerinin sayısını artıracaklarını da sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım