Giresun Haberleri

Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Seferberliği Başlatılmalı!

0

Deva Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Av. Özlem Demir Aydın yapmış olduğu açıklamalarda  “Kadına karşı şiddetin her geçen gün arttığı bugünlerde Giresun’da İrem Kostakoğlu isimli genç kızın öldürülmesi tüm toplumu derinden üzdü. Ülkemizde kadın cinayetlerinin ne kadar rahat işlenir hale geldiğini, kadının korunamadığını maalesef bir kez daha gördük” dedi.

Aydın sözlerinde “kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerine dur demek için toplumda etkin bir bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetinin gerekli olduğunu” vurguladı. “Şiddetin her şeyden önce toplumsal bir sorun olması nedeniyle, her türlü şiddete karşı toplumsal bir mücadele seferberliği başlatılmalıdır. Toplumun her kesiminde şiddeti özendiren yaklaşımlardan uzak durulmasına yönelik kampanya ve tedbirlerin hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.

Bugün hayatta olan bir kadını daha kaybetmeye tahammülümüz yok. Yasaların etkin bir şekilde uygulanması, şiddete karşı etkili yaptırımların uygulanması şarttır. Uluslararası anlaşmalar ve ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 Sayılı Kanunun belirlemiş olduğu yaptırımların etkin bir şekilde uygulanması gerektiğinin önemini bir kez daha gördük.

Bizler kadına şiddetin değil, kadınların hayallerinin ve başarılarının konuşulduğu;  insan haklarının ihlal edilmediği, barış ve özgürlüğün var olduğu bir ülke istiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım