Giresun Haberleri

Sivil Toplum Kuruluşlarından Ortak Çağrı

Kızılay’ın acil bağış çağrısına Şebinkarahisar STK’ından destek

0

Kızılay’ın kan bağışlarının azaldığını belirttiği bu çağrıya, Şebinkarahisar Sivil toplum kuruluşlarından destek geldi. Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği organizasyonu ile yapılan ortak kan verme çağrısına Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, ŞEBDER, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Ankara Şebinkarahisar Vakfı, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneği, Bursa Şebinkarahisar Derneği ve İzmir Şebinkarahisarlılar Derneği de tam destek verdi.

Yapılan ortak çağrıda; ’’Değerli hemşerilerimiz bildiğiniz üzere kan sadece insandan alınabilen ve bizim için her an ihtiyaç duyacağımız hayat kaynağımızdır. Covid 19 virüs salgını ve mübarek Ramazan ayı içinde oluşumuz sebebiyle Kızılay kan stokları kritik seviyesinin de altına indiğini biliyoruz. Biz Şebinkarahisar’ın STK’ları olarak ülkemize örnek bir davranışta bulunmak istedik. Gelin Şebinkarahisarlıların bu konudaki duyarlılığını tüm Türkiye’ye gösterelim. Tüm Şebinkarahisarlılar olarak Kızılay’a kan bağışı kampanyasında bulunuyoruz.

Kan verecek hemşerilerimiz en yakın Kızılay Kan Merkezlerine giderek işlemlerini yapabilirler. Duyarlı davranışlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım