Giresun Haberleri

Son Kale Haymana’ya Üç Yeni Sokak Adı

0

Mart ayında temeli atılan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt Mezarlığının açılışına günler kala Ankara’nın Haymana ilçesinde 3 sokağın adı değiştirildi.

Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Enver Yurttaş  “Milli Mücadelede son kale olan ilçemiz Haymana’da, Sakarya Meydan Muharebesinin 100 yıl kutlama programlarının 23 Ağustos ve 13 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır. Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın doğduğu ili Giresun ve ilçesi Tirebolu’nun isimlerini verdiğimiz sokaklara tabelalarını astık. Haymana Kahramanı Şehit Binbaşının yaralandığı Güzelcekale Muharebelerinin ismini de şehitliğin etrafında bir sokağa verdik” dedi. Daha önce de Haymana’da Şehit Hüseyin Avni Alparslan’ın adını bir caddeye verildiğini söyledi. Buna göre 3 sokağın ismi Giresun Sokağı, Tirebolu Sokağı, Güzelcekale Muharebeleri Sokağı adını aldı. Başkan Yardımcısı Enver Yurttaş “13 Eylül’de tüm Giresunlu hemşerilerimizi Son Kale Haymana’ya bekliyoruz. Etkinliklerimiz devam ediyor, ilçemize gelen her Giresunlu misafirimizdir” diye konuştu.

Mart ayında Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF)’in girişimleri Tirebolu ve Haymana Belediye meclislerinin aldığı karar ile kardeş ilçe olarak ilan edilip protokol imzalanmıştı.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım