Giresun Haberleri

Teknoloji Geliştirme Bölgesine Yeni Kaynaklar Sağlandı

0

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yapacağı inşaat faaliyetleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 10 milyon lira hibe şeklinde destek verilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.

Milletvekili Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada Teknopark’ın Giresun’a hayırlı olmasını dileyerek, ‘İlimizde üretim, istihdam ve ihracatın artması için çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 dönümlük arazi üzerinde kurulması Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ilan edilen, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yerleşkesi ve hizmet binasının yapımı için 10 milyon lira hibe verilmesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız girişimler neticesinde uygun görülmüştür.

Katma değeri yüksek teknolojik ürünleri geliştirerek ilimizin ve üniversitemizin marka değerini arttıracağına inandığımız Teknopark Giresun’umuza hayırlı olsun’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım