Giresun Haberleri

TİRDEF, Nazım Alpman Özür Dileyeceksin

0

Tirebolu Dernekler Federasyonu, Birgün Gazetesi köşe yazarı Nazım Alpman’ın haddini aşan hakaretamiz sözler ile Topal Osman Ağa adının anılmasına sessiz kalmadı. Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) kamuoyuna yaptığı açıklamada milli kahramanımız Topal Osman Ağa Giresunluların kırmızı çizgisidir.

Açıklamada ayrıca “26.11.2020 tarihinde; Birgün gazetesinde, Nazım Alpman imzalı “Çakıcılara İhtiyacımız Var” başlıklı yazıda; Giresun ve nerde olursa olsun Giresunluların kırmızı çizgisi olan milli kahramanımız Topal Osman Ağa hakkında, gerçekle bağdaşmayan beyanlar yer almış ve bu her Giresunlu tarafından çok şiddetli bir şekilde kınanmıştır.

Topal Osman Ağa; Kurtuluş Savaşının başından sonuna kadar Giresunlu Gönüllülerden kurduğu 47. Alay ile büyük yararlılıklar göstermiş milli bir kahramandır. Topal Osman ve Giresunlu Gönülleri vatan İçin gösterdikleri bu cansiperane mücadele; bir mafya hareketi değil, Topal Osman da bir mafya lideri değildir. Her Giresunlunun 42. ve 47. Gönüllü alayları övüncü ve gururudur. Tarihi bir belge ve bilgiye dayanmadan belirli dönemlerde gündeme getirilen bu  konu Giresunluları derinden üzmektedir.

Bu konunun kökten çözümü İçin TBMM arşivinin açılması ve gerçeklerin ortaya  çıkarılması gerekmektedir. TBMM‘deki Giresunlu Milletvekillerimizin bu konuda duyarlılık gösterip kamuoyunu rahatlatması gerekmektedir. Hem İade-i itibar ve her dönem aynı senaryoların yaşanmaması İçin Bu her Giresunlunun talebi ve beklentisidir. Topal Osman ve gönüllü silah arkadaşları bu vatanın mayası ve hamurudur. Küçük hesaplar büyük kahramanlıkları gölgeleyemez.

Topal Osman Ağa hakkında gerçeği yansıtmayan Birgün Gazetesi ve köşe yazarı Nazım Alpman’ı şiddetle kınıyor, kendisini ve gazeteyi, özür dilemeye davet ediyoruz” dendi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım