Giresun Haberleri

Tirebolu Bir Kez Daha Sele Teslim

0

Tirebolu-Doğankent yolunda 2,5 ay aradan sonra Mursal Deresi Menfezinde tekrar eden sel baskını köprü çalışmasında maddi hasara neden oldu. Can kaybının olmaması en büyük sevincimiz olurken Tirebolu’muza bir kez daha geçmiş olsun diyoruz.

Konuyla ilgili olarak Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı Necdet Demirel “Bu kez köylerden gelen dere tarafından ağırlıklı olarak sel meydana gelmiş. Ağustos ayındaki felakette askerlerimiz ve makine operatörümüzün şehit olduğu yerde yapılan köprü çalışması büyük hasar görmüştür.

Köprünün 2,5 ayda yapılamamasının elbette ki mazereti olamaz, olmamalı da. Birçok il, ilçe ve köyü Karadeniz’e bağlayan bu karayolundaki çalışmanın bitirilmemiş olması bölge halkı ve özellikle Tirebolu, Harşit, Kürtün, Torul güzergâhını kullananların haklı tepkilerine neden olmaktadır. Günümüzde çok kısa sürelerde çok daha zor projeler bitirilebilirken; ihale edilen bu köprü inşaatı ve diğer hasar gören yerlerin tamir ve bakımının kısa sürede yapılarak hizmete alınması kış aylarına girildiği şu günlerde bu yolu kullananların haklı talebi ve beklentisidir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım