Giresun Haberleri

TÜGVA Bulancak Hayır Çarşısı Dualarla Açıldı

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliğinin Bulancak Cumhuriyet Meydanında Filistin ve TÜGVA Yaz Okulları yararına düzenlediği Hayır Çarşısı çok sayıda protokol üyesi ve vatandaşın katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in yapmış olduğu selamlama ve açılış konuşmasında vakfın çalışmalarında bahsetti. Göktekin, “TÜGVA olarak Bulancak’ta dört yılı aşkın süredir binlerce faaliyet yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün artarak devam eden nitelikli projelerimize bu sene ilk kez yaptığımız Hayır Çarşısı olayını kattık.

Açılışını gerçekleştirdiğimiz Hayır Çarşısı gelirlerinin yarısı Filistin halkına, kalan yarısı ise TÜGVA’mızın beş farklı okulda düzenleyeceği Yaz Okullarımızda kullanılacaktır. Filistin bizim kıble davamız olup, bu meseleye sessiz kalmamız mümkün değil. Yine gençlerimizin milli ve manevi duygularına destek veren Yaz Okullarımızda gençlerimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Halkımızın destekleri ile 400’ün üzerinde öğrencimizin katılacağı Yaz okullarımıza gençlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşünceye açılışımıza katılan tüm değerli dostlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi

TÜGVA Hayır Çarşısında aynı zamanda TÜGVA Yaz Okulu kayıtları hakkında bilgi alınabilecek ve başvuru yapılabilecek bir stand kurulmuş durumda.

TÜGVA Bulancak Hayır Çarşısı Açılışına Bulancak Kaymakamı Ali İkram TUNA, Bulancak Belediye Başkan Vekili Emrullah AYDIN, Bulancak Emniyet Müdürü Bünyamin AKKAYA, İl Genel Meclis Üyeleri Abdusselam ÇAĞIRICI, Mustafa KARAKAYA, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar HÜSEM, Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın, Ab-ı Hayat Derneği Başkanı Ahmet Murat YÜCEL, BİMDER Başkanı Mürsel AKTAY, Mehter Derneği Başkanı İmdat AKTAŞ, basın mensupları ve TÜGVA yöneticileri, üyeleri ve gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım