Giresun Haberleri

Yaylacıların Yol ve Elektrik İsyanı!

0

Bulancak’tan Bektaş Yaylası’na kadar olan yolun nispeten iyi olmasına rağmen; Bektaş Yaylası’ndan diğer yaylara devam eden yollardaki bakımsızlıktan dolayı vatandaşlar tepkili.

Yayla yollarının bakımsız ve köstebek tarlası gibi olduğuna dikkati çeken vatandaşlar; Bektaş Yaylası’ndan diğer yaylalara bağlanan yolların bakımsız olduğunu belirterek serzenişte bulundurlar.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını yaylalara çıkaran vatandaşlar; “Doğu Karadeniz’in ve Giresun’un en büyük yaylalarından birisi olan Karagöl Yaylası’nın Sazoba mevkii ve civar yaylaların yolunun bakımsız olması kabul edilebilir bir durum değil. Seçimle işbaşına gelmiş tüm yetkililere buradan seslenmek istiyoruz. Sizler buraya bu şekilde mi turist çekeceksiniz? Bizleri ziyarete gelecek akrabalarımız araçlarıyla bizim yanımıza nasıl gelecek? Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra biz yaylacıları ziyarete gelecek akrabalarımız at sırtında mı gelsinler yaylalara? Yolları bozuk olan yayla yollarında siz kendiniz araçlarınızla rahatlıkla seyahat edebiliyor musunuz?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Elektriksiz ve Yolu Kötü Yayla Kalmasın!

Vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle ifade ettiler: “Ayrıca Karagöl Sazoba mevkiinde halen elektrik yok. Yaylalarda yaşayan vatandaşların hayat şartlarının iyileşmesi, sorunlarının çözümü için kamu kurum ve kuruluşlarının da gerekli yasal ve fiziki düzenlemeleri yapmaları gerekmektedir. Bunun için de öncelikle farkındalığın oluşması ve hangi kurumun hangi hizmeti vereceğini belirlenmesi gerekmektedir.”

Haber: Fatma Uğurlu – www.kerasushaber.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım