Giresun Haberleri

Umutsuz’um…

0

46 gün önce geç̧ saatlerdi, esim isten çıkıp eve geldiğini söyledi telefonda. Mesafeyi düşününce 15 dakika sonra evde olacaktı.

15 dakika geçti, yarım saat geçti, 1 saat geçti. Gelmedi, gelemedi.

Duymuştum sel olduğunu, aklıma duştü sele kapılabileceği. Aradık, sorduk, arabası sele kapılmış̧ şekilde bulununca anladım ki; Umut kayboldu!

Umutsuz bugün tam 46’ncı gün. Acıdan yandım, bittim.

Umut benim 20 yıldır aynı yastığa baş koyduğum esim, hayat arkadaşım, iki oğlumun babasıydı.

Acı düştüğü yeri yakıyor muhakkak, bizi de yaktı, yakıyor.

Kimine göre takdiri ilahi, kimine göre kader, kimine göre çarpık yapılaşmanın sonucundaki felaketin acı sonucu!

Tabi ki hayatın gerçeği olum, kanunu. Ama selin gerçeği de tasla duvarla çarpık binalarla, HES’lerle doğanın tahribatının sonucu!

Olan oldu, biz Umut’suz kaldık. Gençliğine doymadan, oğullarının büyüdüğünü göremeden gitti, Umut.

Hayat vefasızlıklarla dolu. Bunu en bariz, başınıza kotü şeyler gelince daha iyi anlıyorsunuz. Yanınızda sandıklarınız uzak, uzakta sandıklarınız yakın durabiliyor.

46 gündür her gün arayan dostlar, tanıdıklar da var, hiç̧ aramayanlar da. Böylesi bir süreçte kayıtsız kalanlara şaşmıyorum, o da onların vicdanı.

Ben yanımda olanlara bin teşekkür ediyorum. Dayanışma duygularına minnettarım. İyi ki varlar.

Burada özellikle teşekkür etmek istediğim bir devlet kurumu var. Espiye Jandarma Bölük Komutanı Sayın Barış̧ Doğan ve kurumdaki tüm görevli askerler. Emekleri büyük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Keşke tüm kurumlar ve kurumları yönetenler böyle duyarlı olsa, böyle felaketlerde el birliği ile destek olup, tüm imkânlarını sarf edip, sarıp sarmalasa. Barış̧ Doğan kardeşe minnet borçluyum.

Bir teşekkürüm de AFAD ekiplerine. Bıkmadan, usanmadan canla başla çalışıyorlar.

Gelinen noktada; Umut’u kaybettiğimi anlasam da bir mucize çıkıp gelecek hayalini de kuruyorum. Bir mucize diyorum, Allah’ım yardım etsin.

Serap Ferah Kahyaoğlu Cantürk- Gazeteci

Not: Umut Cantürk, 22 Ağustos’ta Giresun ve ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde Espiye Kaşdibi Köyü yakınlarında evine giderken yolda sele kapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım