Giresun Haberleri

Üreten Kadınlar İnceleme ve Ziyaretlerini Mardin’de Sürdürdü

0

DOKA tarafından desteklenen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamındaki “Üreten Kadın, Güçlü Kadın” projesi ile iyi örnek uygulamaları yerinde inceleme için etkinliğe Gaziantep’e giden Giresun ekibi inceleme ve ziyaretlerini Mardin’de sürdürdü.

Mardin ziyareti kapsamında; İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yerel kooperatifler mağazası ziyaret edildi. Yerelde aktif faaliyet gösteren üç kooperatifin ürünleri mağazada incelendi. Kekik Kadın Kooperatifi, Altıncı GAP Sosyal Ekonomik Kalkınma Kooperatifi ve Belediyenin kurmuş olduğu Marmek Kadın Kooperatifini ürünleri hakkında bilgi alındı.

Giresun Belediyesi tarafından organize edilen bu etkinliğe S.S Giresun Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında üretim yapan 25 kadın katılıyor.

Giresun heyetini, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin makamında ağırladı ve özel ilgi gösterdi.

Daha sonra Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin hem mutfak atölyesi hem de yöresel ürün dükkânına çalışma ziyaretinde bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım