Giresun Haberleri

Vali Ünlü Talimat Verdi; Temiz Çevre Yeşil Giresun

0

Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun’da çevre farkındalığının artırılması ve çevre kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla “Temiz Çevre Yeşil Giresun” sloganıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Vali Enver Ünlü’nün talimatıyla, Giresun Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün organizasyonu ile 6 Kasım Cumartesi günü Alucra İlçesi Çakrak Köyüne bağlı Çıkrık Kapı mevkiindeki obalarda gerçekleştirilen etkinlik, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Giresun Adası, Giresun Kalesi, denizi ve bol yeşili ile Karadeniz bölgesinin en güzel ve bakir şehirlerinin başında gelen Giresun; denize karşı olan manzarası, tarihi, kültürel mirası, tabiat varlıkları, yaylaları, ormanları, çayırları, vadileri ve akarsuları ile tarih, kültür ve doğa turizminin yeni gözdesi olmaya başlayan bir ildir.

Her geçen yıl turizm potansiyeli katlanarak artan Giresun’da insanlarımız; yaylalara, tabiat parklarına, mesire ve piknik yerlerine, sahillerimize ve buz gibi soğuk sularının aktığı çeşme başlarına akın etmektedir. Bunu sonucunda da buraları kullanan insanların bilinçsizce çevreye attıkları çöpler görüntü ve çevre kirliliğine neden olmaktadır.

Vali Ünlü “Daha Temiz Bir Doğa, Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin”

Vali Enver Ünlü, etkinlikle ilgili yaptığı paylaşımda “Bugün de yaylalarımız için kolları sıvadık, atıkları topladık. Dünün en değerli mirası, geleceğimizin emaneti olan doğamıza sahip çıkıyoruz. Lütfen içtiğimiz suyun, soluduğumuz havanın, bastığımız toprağın kıymetini bilelim, tabiatı koruyalım. Kıymetli çocuklarımız; Bizler elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak dünyayı bulduğunuzdan daha güzel bir konuma taşıyacak olan da sizlersiniz. Daha temiz bir doğa, daha yaşanabilir bir dünya hedefinde sizlere sonsuz güveniyoruz. Pırıl pırıl bir çevre için, gelecek kuşaklara tertemiz yarınlar bırakmak için, ortak evimiz olan dünyayı daha yaşanabilir bir yer kılmak için doğa dostu olmaya ve doğal hayatın işleyişini korumaya devam edeceğiz. Çevrenin sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinci ve sorumluluğuyla suyumuzu, toprağımızı, yeşilimizi, mavimizi, kısaca tüm doğamızı seviyor ve koruyoruz” ifadelerini kullandı.

Çevre kirliliğinin önlenmesi ve insanlarda çevre duyarlılığının oluşturulması için Vali Enver Ünlü’nün talimatıyla ve bizzat katılımıyla “Temiz Çevre Yeşil Giresun” sloganıyla Giresun Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinliğe; Giresun Üniversitesi, Alucra Kaymakamlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği ile Çakrak Köyü halkı ve Kızılay gönüllüleri katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım