Giresun Haberleri

Uzuncakum’un Su Sorunu Çözülüyor

0

Giresun Belediyesi’nin şehir genelinde hayata geçirdiği projeler sayesinde uzun yıllardır süre gelen sıkıntılar çözüme kavuşuyor. Hem kalite anlamında hem de suyun halka ulaşması anlamında büyük çaba sarf eden Belediyenin çalışmaları sayesinde, içme suyu şebeke hattı çalışmaları ile geleceğe yönelik adımlar atılıyor.

Bu kapsamda; Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, Güneyköy Uzuncakum mevkiinde yıllardır yaşanan su sorununu gidermek için 800 metre uzunluğunda yeni içme suyu şebeke hattı yapılıyor.

Su sorununu tarihe gömmek için yoğun bir program uyguladıklarını vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Son yıllarda ciddi anlamda yaşanan kuraklık sorunlarını da dikkate alarak, yaşamın vazgeçilemez kaynağı olan içme suyunu her bireye düzenli ve sürekli bir biçimde ulaştırmak için çalışmalarımızı özveriyle sürdüreceğiz” dedi.

Yıllardır yaşadıkları içme suyu sorununun çözüme kavuşmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri ise Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na ve ekibine teşekkürlerini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım