Giresun Haberleri

‘Yeşil Yol’ Projesi Bölgeyi Turiste Boğacak…

0

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Yeşil Yol’ projesi kapsamında Trabzon Ortahisar Belediyesi toplantı salonunda 9 ilin AK Parti İl Başkanları, 6 ilin İl Genel Meclis Başkanları ve 3 Büyükşehrimizin Genel Sekreterleri ile bir araya gelerek bölgesel düzeyde proje özeli toplantısı gerçekleştirildi.

Bölgelerin turizm potansiyelini artırmak için Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin ve Tokat olmak üzere 9 ilin önemli yaylalarını ve turizim merkezlerini birbirine bağlayan, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin belirlenen güzergâh boyunca güvenli konforlu bir şekilde seyahat etmesine imkân sağlayan turizm projesinde en son gelinen noktaları ve önümüzdeki süreçlerde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Karadeniz’in incisi Giresun’un, önemli turizm şehirlerinden biri olması için gece gündüz çalıştıklarını, DOKAP’ın sağlayacağı katkılarla birlikte herkesin görmek isteyeceği bir il olacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım