Giresun Haberleri

12. Helal ve Tayyib Konferansımız Online Yapılacak

0

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği Başkanı (GİMDES) Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, 12. Helal ve Tayyib Konferansın bu yıl online olarak yapacağını duyurdu.

2019 aralık ayından bu yana devam eden korona virüs salgınından bu yana bir çok kurum eğitim ve toplantılarını online olarak uzaktan yapmaya başladı. Bu yıl 12. Si yapılması planlanan ve onlarca ülkeden konularında uzman konuşmacıların katıldığı konferans,  GİMDES Başkanı, Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, tarafından online olarak yapılacağı açıklandı.

Konuşmasına Bakara suresinin 155. Ayetiyle başlayan, GİMDES Başkanı, Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, “Kutsal Kitabımızda hikmetleri ile anlatılan çeşitli kavimlere, tarihin çeşitli zamanlarında uygulanmış musibetleri okuyoruz. Mühim olan bu musibetlerden ders almak ve yüzümüzün akıyla çıkabilmektir. Allah(cc) kendi mülkünde, kendi yarattığı kullarını bugüne kadar asude bir şekilde yaşattığı yurtlarında korku ve endişe içerisinde yaşatıyor. Bu bir küresel musibetten başka bir şey olabilir mi? Kuruluş gayemiz olan, önemi bu gün daha net bir şekilde anlaşılan, lokmamızı helalleştime çalışmalarımızı 15 yıldır aralıksız devam ettirirken bugün koronavirüs musibeti sebebi ile yer yer inkitaa uğruyor. 12 yıldır gerçekleştirdiğimiz Helal Fuarı ve Helal Gıda Konferansını mekansal olarak gerçekleştirememek tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.” İfadelerini kullandı.

GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, “Her geçen gün artan talebe bağlı olarak Helal ve Tayyib ürünler pazarı artmakta ve klasik üretim metotlarının İslami gerekliliklerin karşılanması noktasında yetersiz kalması Müslümanların çözmesi gereken yeni konuları da gündeme getirmektedir. İçinde bulunduğumuz 2020 yılı da gösteriyor ki bu fiziki sınırların kalktığı yenidünya düzeninde süreçler daha dinamik ve değişimler daha hızlı olmaktadır. Dünya genelinde yaşanan korona virüs salgını bir kez daha bizlere İlahi emre uymanın, helal ve tayyib yaşam sistemini hayatımıza tatbik etmenin gerekliliğini ortaya koymuştur.” Dedi.

Her yıl düzenli olarak düzenledikleri konferansların bu yıl online olarak yapılacağını belirten, Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, “ Her yıl düzenlenen Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansının 12.sini korona virüs gölgesinde yaşanan mahzun Ramazan-ı Şerifin akabinde manevi iklimimize bir bahar yağmuru ferahlığı getirmesi temennisiyle planlanan tarihlerde online ortamda istifadelerinize sunacağız. Modernitenin dikte edildiği bir ekosistemde Müslümanca yaşamın sırlarını aralayan birbirinden çarpıcı konularda uluslararası birçok konuşmacının yer alacağı konferansımızı bu yıl evlerinize, bürolarınıza getiriyoruz. Alışılmış konferans konseptinin dışına çıkacağımız 12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı boyunca Ev ve Bürolarınızda konuğunuz olacağız. Katılım şartları ve detaylar için bizi takip etmeye devam edin.” İfadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım